Przejdź do treści
Postaw na większą moc tej jesieni
Kliknij tutaj, aby kupić produkty z jesiennej wyprzedaży >
Postaw na większą moc tej jesieni
Kliknij tutaj, aby kupić produkty z jesiennej wyprzedaży >

Przewodnik po akumulatorach ARRMA QUAKE 4S: specyfikacja, rozmiar i najlepsze opcje akumulatorów LiPo 4S

Jakiego akumulatora używa ARRMA QUAKE 4S? ARRMA QUAKE 4S DSC 4X4 RTR obsługuje pojedynczy akumulator LiPo 3S lub 4S, o maksymalnych podanych wymiarach 160 × 50 × 70mm, oraz złączem zasilania Spektrum IC5. Jeśli chcesz korzystać z pełnej fabrycznej konfiguracji zasilania 4S tego trucka, standardowy akumulator LiPo 14.8V 4S jest prostym wyborem pod względem elektrycznym. CNHL oferuje kilka opcji ze złączami EC5, w tym pakiety 5200mAh, 6600mAh i 8000mAh.

Jednak wybór akumulatora do tego trucka wymaga czegoś więcej niż dopasowania napięcia. QUAKE 4S wprowadza nową platformę w skali 1/8 z podwoziem o wysoko położonym środku ciężkości, układem napędowym 4WD z trzema mechanizmami różnicowymi oraz mocnym systemem bezszczotkowym. Masa akumulatora, możliwości rozładowywania, wymiary fizyczne i bezpieczne zamocowanie zasługują na uwagę, zwłaszcza jeśli lubisz skoki, wheelie i agresywną jazdę w terenie.

W tym przewodniku przyjrzymy się temu, co wyróżnia QUAKE 4S, wyjaśnimy jego wymagania dotyczące akumulatora, porównamy praktyczne pojemności 4S i pomożemy Ci zdecydować, który pakiet CNHL najlepiej pasuje do Twojej konfiguracji. Możesz też przejść bezpośrednio do naszej kolekcji akumulatorów ARRMA QUAKE 4S, aby zapoznać się z dostępnymi opcjami.

Bezszczotkowy monster truck ARRMA QUAKE 4S DSC 4X4 podczas skoku terenowego

Czym jest ARRMA QUAKE 4S? Nowy rodzaj monster trucka 4S

ARRMA QUAKE 4S DSC 4X4 RTR stanowi ważne uzupełnienie oferty monster trucków ARRMA. Zamiast po prostu montować większy silnik w istniejącym pojeździe, ARRMA wprowadziła QUAKE 4S jako pierwszy model na platformie Next Gen 4S.

Wymiary w skali 1/8 zapewniają mu znaczącą prezencję: około 580 mm długości, 414 mm szerokości i 280 mm wysokości, przy rozstawie osi wynoszącym 367 mm. Podawana masa pojazdu to około 6,12 kg. To duży elektryczny monster truck przeznaczony do jazdy na dużych oponach, nierównych nawierzchniach i w dynamicznym stylu.

Być może najbardziej charakterystyczną cechą jest podwozie z wysoko położonym środkiem ciężkości. Podczas gdy niektóre terenowe platformy RC stawiają na płynne pokonywanie zakrętów z niewielkimi przechyłami i precyzyjne linie wyścigowe, QUAKE kładzie nacisk na efektowne przenoszenie masy, unoszenie przednich kół i ruchy kojarzone z pełnowymiarowymi monster truckami.

Podniesione podwozie zwiększa prześwit, duże opony z głębokim bieżnikiem w kształcie szewronu zapewniają przyczepność w terenie, a zintegrowany wheelie bar pomaga kontrolować przyspieszanie unoszące przednie koła. Zawieszenie wykorzystuje gwintowane aluminiowe amortyzatory z masywnymi tłoczyskami, natomiast głębokie kompozytowe podwozie wannowe i łączące się elementy konstrukcyjne zaprojektowano z myślą o trwałości i łatwym serwisowaniu.

Dla nabywców akumulatorów te cechy mają znaczenie. Pakiet 4S zasila stosunkowo ciężki pojazd, w którym mogą występować gwałtowne zmiany przepustnicy i silne uderzenia podczas lądowania. Dlatego zarówno dostarczanie prądu, jak i fizyczna ochrona akumulatora są istotnymi kwestiami.

Platforma ARRMA QUAKE 4S Next Gen 4S i konstrukcja z wysoko położonym środkiem ciężkości

Platforma ARRMA Next Gen 4S wprowadza większą konfigurację ciężarówki typu monster truck.

Specyfikacja ARRMA QUAKE 4S w skrócie

Przed wyborem akumulatora warto zrozumieć, jaki sprzęt odpowiada za dostarczanie i kontrolowanie mocy.

Model ARRMA QUAKE 4S DSC 4X4 RTR
Typ pojazdu Elektryczna ciężarówka typu monster truck w skali 1/8
Układ napędowy 4WD, trzy mechanizmy różnicowe
Silnik Bezszczotkowy silnik Spektrum Firma 3674 2300Kv
Regulator ESC Spektrum Firma 150A Smart V2
Obsługiwane akumulatory Pojedynczy standardowy akumulator LiPo 3S lub 4S
Maksymalny rozmiar akumulatora 160 × 50 × 70 mm
Złącze akumulatora IC5
Wymóg dotyczący fabrycznej obudowy LiPo w twardej obudowie
Rozstaw osi 367 mm
Wymiary 580 × 414 × 280 mm
Opublikowana masa Około 6,12 kg
Technologia stabilizacji Spektrum DSC, cztery wybieralne tryby

Dlaczego układ zasilania QUAKE 4S ma znaczenie

Sercem modelu QUAKE jest bezszczotkowy silnik Spektrum Firma 3674 2300Kv sterowany przez inteligentny regulator Firma 150A Smart V2 ESC. Silnik wykorzystuje radiator i wentylator chłodzący, a ARRMA zastosowała również dodatkowe zarządzanie przepływem powietrza wokół układu napędowego.

Długość silnika wynosząca 74 mm jest większa niż format 68 mm stosowany w poprzednich pojazdach ARRMA 4S. Zapewnia to większą objętość silnika, która może umożliwić zastosowanie solidniejszej konstrukcji generującej moment obrotowy, chociaż rzeczywisty moment na kołach i przyspieszenie zależą również od przełożenia, dostarczania prądu i warunków pracy.

Układ chłodzenia regulatora Spektrum Firma 150A ESC i bezszczotkowego silnika 3674 2300Kv w ARRMA QUAKE 4S

Fabryczny bezszczotkowy system zasilania Spektrum obsługuje standardowe akumulatory LiPo 3S i 4S.

Akumulator LiPo 4S dostarcza nominalnie 14,8 V i osiąga 16,8 V przy pełnym naładowaniu. W porównaniu z akumulatorem LiPo 3S zapewnia regulatorowi ESC wyższe napięcie robocze. Stwarza to możliwość uzyskania wyższej prędkości obrotowej i większej mocy silnika w granicach wyznaczonych przez układ napędowy i elektronikę.

Jednak akumulator nie jest ulepszeniem osiągów tylko dlatego, że ma ogromny deklarowany współczynnik C. Silnik i regulator ESC pobierają prąd wymagany przez obciążenie. Odpowiedni akumulator musi utrzymywać akceptowalne napięcie i temperaturę przy takim obciążeniu, ale zamontowanie pakietu o nadmiernie wysokiej teoretycznej wydajności prądowej nie zwiększa automatycznie prędkości ciężarówki.

Praktyczny cel polega na wyborze akumulatora, który łączy wystarczającą wydajność prądową z pojemnością i konfiguracją fizyczną, których rzeczywiście potrzebujesz.

Spektrum DSC: większa kontrola nad potężną ciężarówką typu monster truck

QUAKE 4S obejmuje również system Spektrum Dynamic Stability Control (DSC) - elektroniczny system wspomagania kierowania zaprojektowany do wykrywania nadsterowności i stosowania korekty przeciwskrętem.

Cztery wybieralne tryby pozwalają kierowcy wybrać poziom wspomagania. Może to być przydatne podczas nauki zachowania ciężarówki na luźnym podłożu, gdzie nagłe dodanie gazu może zakłócić przyczepność i szybko obrócić pojazd.

System korekcji kierowania Spektrum Dynamic Stability Control DSC zastosowany w ARRMA QUAKE 4S

Dla doświadczonych kierowców najważniejsza nie jest sama dostępność elektronicznej korekty. Chodzi o to, jak nowe podwozie, opony, zawieszenie i DSC współpracują podczas przyspieszania, pokonywania zakrętów oraz odzyskiwania stabilności po lądowaniu.

DSC nie zmienia wymagań elektrycznych akumulatora. Ułatwiając jednak opanowanie trucka podczas wymagającej jazdy, stanowi kolejny powód, by wybrać niezawodny pakiet 4S, zamiast skupiać się wyłącznie na napięciu lub parametrze C.

Jak wybrać najlepszy akumulator LiPo 4S do ARRMA QUAKE 4S

W przypadku tego pojazdu zalecamy wspólną ocenę czterech czynników: napięcia akumulatora, pojemności, wymiarów fizycznych oraz wydajności prądowej. Warto również zwrócić uwagę na masę akumulatora i konstrukcję obudowy, ponieważ truck jest przeznaczony do intensywnej jazdy terenowej.

1. Napięcie: standardowy LiPo 4S 14.8V to punkt wyjścia

Standardowy pakiet LiPo 4S składa się z czterech ogniw połączonych szeregowo. Każde ogniwo ma napięcie nominalne 3.7V, co daje łączne napięcie nominalne 14.8V. Po naładowaniu z użyciem balansera do 4.20V na ogniwo pakiet osiąga napięcie 16.8V.

Jest to standardowa konfiguracja 4S obsługiwana przez fabryczny regulator ESC. Choć niektórzy hobbyści omawiają konwersje do 6S lub akumulatory LiHV o wyższym napięciu, są to odrębne kwestie od wyboru kompatybilnego pakietu do fabrycznego układu napędowego.

2. Pojemność: czy 5000mAh, 6600mAh lub 8000mAh to lepszy wybór?

Pojemność akumulatora mierzy się w miliamperogodzinach (mAh). W przypadku pakietów o tym samym napięciu nominalnym większa pojemność zazwyczaj oznacza większą ilość dostępnej zmagazynowanej energii.

Akumulator 5200mAh 4S magazynuje około 77Wh energii nominalnej, podczas gdy 6600mAh zapewnia około 98Wh, a 8000mAh około 118Wh. Wartości te ułatwiają porównywanie deklarowanych zapasów energii, ale nie oznaczają gwarantowanego czasu jazdy.

Cięższy truck, częste ruszanie z pełnym gazem, jazda po nierównej trawie oraz długie sesje jazdy na tylnych kołach mogą zwiększać średni pobór prądu. Dlatego dwóch właścicieli używających identycznych pakietów akumulatorów może uzyskiwać zupełnie różne czasy jazdy.

Do codziennej jazdy rekreacyjnej pakiet o pojemności około 6000–7000mAh może zapewnić przydatny kompromis między pojemnością a masą. Jeśli wolisz dłuższe sesje z rzadszą wymianą akumulatora, warto rozważyć pakiet 8000mAh, o ile jego dodatkowa masa i wymiary fizyczne pasują do Twojej konfiguracji.

3. Parametr C: zwracaj uwagę na dostarczanie prądu, a nie tylko na oznaczenie

Parametr C określa deklarowaną przez producenta akumulatora zdolność rozładowywania w stosunku do jego pojemności. Pakiet o parametrze 120C ma wyższą teoretyczną specyfikację rozładowywania niż podobny pakiet 90C, ale deklarowane wartości nie są ustandaryzowanymi wynikami testów wydajności przeprowadzanych przez wszystkich producentów.

Rzeczywista wydajność zależy od konstrukcji ogniw, rezystancji wewnętrznej, temperatury pracy, jakości przewodów, stanu złączy oraz zapotrzebowania elektrycznego pojazdu. Dobrze dopasowany akumulator o odpowiedniej wydajności prądowej jest cenniejszy niż imponujący parametr, który nie zapewnia praktycznych korzyści.

4. Dopasowanie fizyczne: limit 160 × 50 × 70mm

Podany limit miejsca na akumulator w QUAKE 4S wynosi 160 mm długości, 50 mm szerokości i 70 mm wysokości. Mimo że jego komora jest stosunkowo przestronna, tych wymiarów nigdy nie należy traktować jako równoznacznych z nieograniczonym luzem.

Przewody akumulatora, położenie złącza, tolerancje obudowy i regulowany system mocowania wpływają na rzeczywiste dopasowanie. Jeśli akumulator ma dokładnie 160 mm długości, nie ma nominalnego zapasu długości. Zawsze sprawdzaj sposób montażu, zamiast wciskać pakiet na siłę.

Komora akumulatora ARRMA QUAKE 4S z regulowanym paskiem zapadkowym i systemem mocowania akumulatora

Regulowana komora akumulatora została zaprojektowana tak, aby ułatwić montaż akumulatora i wymianę pakietów.

Trzy akumulatory CNHL 4S warte rozważenia

W przypadku właścicieli QUAKE 4S zaczęlibyśmy od porównania trzech pakietów CNHL Racing Series, różniących się priorytetami pod względem pojemności i masy. Poniższe dane techniczne opierają się na opublikowanych informacjach o produktach CNHL, a nie na ukończonym teście akumulatora przeprowadzonym dla QUAKE.

Akumulator Masa Wymiary Priorytet
6600mAh 120C Hardcase 608g 138 × 48 × 47mm Najlepszy wybór uniwersalny
8000mAh 120C Hardcase 632g 139 × 48 × 47mm Większa pojemność
5200mAh 90C Softcase 524g 160 × 45 × 37mm Specjalistyczna lekka konfiguracja

CNHL Racing 6600mAh 4S 120C: nasz uniwersalny wybór

Akumulator CNHL Racing 6600mAh 4S 120C Hardcase with EC5 zapewnia atrakcyjny kompromis między zmagazynowaną energią, masą i wymiarami fizycznymi.

Przy masie około 608 g ten akumulator oferuje znamionową pojemność 6600 mAh i specyfikację ciągłego rozładowania 120C. Jego kompaktowa nominalna długość 138 mm zapewnia większy deklarowany zapas długości komory akumulatora niż pakiet o długości 160 mm, a twarda obudowa spełnia podane przez ARRMA wymagania dotyczące obudowy.

To akumulator, który rozważylibyśmy w pierwszej kolejności do mieszanego szaleństwa w terenie, wielokrotnego przyspieszania i rekreacyjnej jazdy, gdy bardziej liczy się zrównoważona pojemność niż wybór największego dostępnego akumulatora.

CNHL Racing 8000mAh 4S 120C: więcej energii na dłuższe sesje

Akumulator CNHL Racing 8000mAh 4S 120C Hardcase with EC5 to nasz wybór o największej pojemności.

W porównaniu z modelem 6600 mAh zapewnia około 21% większą znamionową pojemność energetyczną, a jego podana masa jest wyższa tylko o około 24 g. To sprawia, że jest szczególnie atrakcyjny dla kierowców, którzy chcą uzyskać dłuższy potencjalny czas pracy bez znacznego zwiększania deklarowanej masy akumulatora.

Oczywiście większa pojemność nie sprawia automatycznie, że ciężarówka jest szybsza. Główną korzyścią jest większy zapas energii, a dokładna różnica w czasie pracy zależy od warunków jazdy.

CNHL Racing 5200mAh 4S 90C: lżejsza alternatywa specjalistyczna

CNHL Racing 5200mAh 4S 90C EC5 wykorzystuje inne rozwiązanie. Waży około 524g i ma konstrukcję softcase.

Doświadczeni modelarze RC czasami wybierają lżejsze pakiety w niestandardowych instalacjach, szczególnie gdy priorytetem jest masa zamontowanych elementów i położenie akumulatora. Jednak instrukcja fabryczna QUAKE określa akumulatory hardcase, a nominalna długość tego pakietu 5200mAh wynosząca dokładnie 160mm odpowiada opublikowanemu limitowi długości tacki akumulatora.

Należy go zatem traktować jako specjalistyczną alternatywę wymagającą niezależnej oceny sposobu montażu, a nie jako fabrycznie zatwierdzaną rekomendację typu plug-and-play. Pakiet softcase wymaga odpowiedniej ochrony fizycznej, pewnego mocowania oraz zachowania odstępu od ruchomych części i ostrych krawędzi; środki te nie zmieniają wymogu określonego przez producenta.

Możesz porównać te akumulatory oraz inne dostępne pojemności w naszej kolekcji akumulatorów CNHL 4S do ARRMA QUAKE.

Hardcase a softcase: co tak naprawdę się zmienia?

Powszechnym błędnym przekonaniem jest to, że akumulatory hardcase i softcase muszą różnić się pod względem elektrycznym. W rzeczywistości pakiet hardcase 4S i pakiet softcase 4S mogą mieć takie samo napięcie nominalne, podobną technologię ogniw oraz porównywalne parametry rozładowania.

Istotna różnica dotyczy ochrony fizycznej. Akumulator hardcase ma sztywną obudowę zewnętrzną, podczas gdy softcase zazwyczaj opiera się na folii termokurczliwej owiniętej wokół ogniw. W monster trucku akumulator może być narażony na nagłe przyspieszenia podwozia, wibracje, uderzenia podczas dachowania oraz zanieczyszczenia. Obudowa i sposób mocowania muszą chronić ogniwa przed tymi czynnikami.

Dlatego oficjalne wymaganie ARRMA ma znaczenie. Chociaż doświadczeni modelarze mogą wiedzieć, jak zaprojektować niestandardowe mocowania i konstrukcje ochronne, akumulatora softcase nie należy przedstawiać tak, jakby ARRMA zatwierdziła go do seryjnego modelu QUAKE.

Jeśli priorytetem jest przestrzeganie instrukcji fabrycznych, użyj akumulatora hardcase o odpowiednim rozmiarze. Dodatkowe opcje znajdziesz w kolekcji akumulatorów LiPo hardcase CNHL.

EC5 a IC5: czy można używać akumulatora CNHL bez adaptera?

Fabryczny QUAKE 4S korzysta ze złącza zasilania Spektrum IC5. Konwencjonalne złącza EC5 i IC5 są kompatybilne na głównych stykach zasilania, więc prawidłowo skonfigurowany akumulator CNHL EC5 można podłączyć w celu normalnego doprowadzania dodatniego i ujemnego zasilania.

Rozróżnienie dotyczy funkcji akumulatorów Spektrum Smart. Zwykły akumulator CNHL EC5 nie przesyła dodatkowych, charakterystycznych dla akumulatora danych Smart dostępnych w kompatybilnych pakietach Spektrum Smart. Dostarcza konwencjonalne zasilanie, ale nie zapewnia automatycznej identyfikacji akumulatora Smart ani powiązanej telemetrii akumulatora.

Przed podłączeniem zawsze sprawdzaj biegunowość i stan złącza. Upewnij się również, że ładowarka obsługuje rzeczywiste złącze balansera akumulatora oraz wybraną chemię ogniw.

Czy ARRMA QUAKE 4S może używać akumulatorów LiHV lub 6S?

Modernizacja akumulatora jest popularnym tematem za każdym razem, gdy ogłaszany jest nowy model RC, a konfiguracje o wyższym napięciu wzbudzają oczywistą ciekawość. Istnieje jednak różnica między tym, co doświadczeni konstruktorzy mogą zmodyfikować, a tym, co oficjalnie obsługuje fabryczny pojazd.

Standardowy akumulator LiPo 4S osiąga przy pełnym naładowaniu 16,8 V. Akumulator LiHV 4S może osiągnąć 17,4 V po naładowaniu do 4,35 V na ogniwo. Fabryczny regulator ESC QUAKE jest przeznaczony do pracy ze standardowymi akumulatorami LiPo 3S-4S, a dopuszczenie LiHV przy pełnym napięciu nie zostało potwierdzone.

Niektórzy doświadczeni użytkownicy ładują akumulatory LiHV tylko do standardowego górnego napięcia LiPo wynoszącego 4,20 V na ogniwo. Pozwala to uniknąć wyższego napięcia pełnego naładowania, ale samo w sobie nie potwierdza dopuszczenia konkretnego połączenia regulatora ESC i akumulatora. Wytyczne producenta oraz prawidłowe ustawienia ładowarki pozostają niezbędne.

Akumulator 6S nie jest odpowiedni dla oryginalnej elektroniki 3S-4S. Prawdziwa konwersja do 6S wymagałaby osobno ocenionej konfiguracji silnika i regulatora ESC, a także uwzględnienia obciążenia układu napędowego, przełożeń, temperatur i innych ograniczeń mechanicznych. Nie należy mylić jej z wyborem akumulatora do fabrycznego QUAKE.

QUAKE 4S a inne monster trucki: co czyni go interesującym?

QUAKE 4S wchodzi na zatłoczony i pełen entuzjastów rynek modeli RC. Osoby porównujące duże monster trucki 4S naturalnie biorą pod uwagę takie modele jak Traxxas Maxx oraz istniejące platformy ARRMA, w tym Outcast i Kraton 4S.

Tym, co wyróżnia QUAKE na papierze, jest połączenie nowo opracowanej platformy, zachowania monster trucka o wysoko położonym środku ciężkości, wspomagania kierowania DSC oraz nacisku na uproszczoną konserwację.

Jego trzydyferencjałowy system napędu 4WD jest również ważnym elementem konstrukcji. W porównaniu z monster truckiem z napędem na dwa koła napędzanie wszystkich czterech kół zmienia sposób przekazywania przyczepności oraz reakcje pojazdu podczas przyspieszania na luźnych nawierzchniach. Nie gwarantuje to lepszego prowadzenia w każdej sytuacji, ale zapewnia wyraźnie inne wrażenia z jazdy.

Ostatecznie twierdzenia dotyczące tego, który model jest szybszy, mocniejszy lub trwalszy, wymagają kontrolowanych porównań w rzeczywistych warunkach. W momencie premiery najmocniejszym dowodem dotyczącym modelu QUAKE jest jego opublikowana specyfikacja konstrukcyjna, a nie ugruntowane wyniki długoterminowego użytkowania.

Wskazówki dotyczące montażu, ładowania i konserwacji akumulatora

Przed pierwszą jazdą sprawdź, jak akumulator układa się w komorze. Powinien być unieruchomiony, aby się nie przesuwał, bez zgniatania obudowy ani nadmiernego naprężania przewodów. Upewnij się, że złącze nie może dosięgnąć obracających się elementów, a przewody pozostają poza zakresem ruchu zawieszenia.

Używaj właściwego trybu ładowania balansującego 4S dla swojego akumulatora. Standardowy akumulator LiPo 14.8V osiąga 16.8V po pełnym naładowaniu. Postępuj zgodnie z instrukcjami ładowania dotyczącymi konkretnego pakietu CNHL, sprawdzaj akumulator po uderzeniach i nie ładuj pakietu spuchniętego, przebitego, zgniecionego ani w inny sposób uszkodzonego.

W przypadku ciężkiej ciężarówki typu monster truck szczególnie przydatne jest monitorowanie temperatury po jeździe w gęstej trawie lub wykonywaniu kolejnych startów pod dużym obciążeniem. Temperatura silnika i regulatora ESC zależy od czegoś więcej niż tylko pojemności akumulatora, a nadmierne nagrzewanie powinno skłonić do sprawdzenia oporów układu napędowego, przełożenia, chłodzenia i warunków jazdy przed kontynuowaniem.

Model QUAKE nie zawiera akumulatora napędowego ani ładowarki. Jeśli potrzebujesz sprzętu do ładowania, sprawdź ofertę ładowarek LiPo CNHL.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące akumulatora do ARRMA QUAKE 4S

Jakiego akumulatora potrzebuje ARRMA QUAKE 4S?

Fabryczna elektronika obsługuje jeden standardowy akumulator LiPo 3S lub 4S, a firma ARRMA określa konstrukcję w twardej obudowie. Aby korzystać z pełnej konfiguracji 4S zgodnej ze specyfikacją fabryczną, wybierz odpowiednio dopasowany pakiet 14.8V 4S z kompatybilnym głównym złączem zasilania.

Jaki jest rozmiar komory akumulatora?

Firma ARRMA podaje maksymalne wymiary akumulatora: 160 × 50 × 70mm. Zawsze uwzględniaj tolerancje produkcyjne, prowadzenie przewodów i rzeczywisty system mocowania.

Czy akumulator 6600mAh 4S to dobry wybór?

Odpowiednio dopasowany akumulator 6600mAh 4S w twardej obudowie może zapewnić korzystny balans między pojemnością a masą. Model CNHL Racing 6600mAh 120C EC5 jest naszym głównym kandydatem na podstawie opublikowanej specyfikacji, z zastrzeżeniem weryfikacji fizycznego dopasowania.

Czy mogę używać akumulatora 8000mAh 4S?

Pakiet CNHL Racing 8000mAh 4S 120C Hardcase ma odpowiednie wymiary i korzysta ze standardowego napięcia 4S. Jego większa pojemność znamionowa może zapewnić dłuższy czas pracy, ale przed montażem nadal należy sprawdzić rzeczywiste dopasowanie i sposób unieruchomienia akumulatora.

Czy miękki pakiet LiPo 4S jest kompatybilny?

Pakiet w miękkiej obudowie może mieć takie samo napięcie elektryczne i specyfikację złącza jak pakiet w twardej obudowie. Jednak firma ARRMA wyraźnie wymaga akumulatorów w twardej obudowie do modelu QUAKE 4S. Montaż pakietu w miękkiej obudowie wykracza poza zalecenia producenta i nie należy uznawać go za bezpieczny ani zatwierdzony wyłącznie dlatego, że napięcie się zgadza.

Czy wtyczkę akumulatora EC5 można podłączyć do złącza IC5?

Tak. Złącza EC5 i IC5 obsługują kompatybilne główne połączenia zasilania. Standardowe akumulatory EC5 nie zapewniają funkcji danych właściwych dla akumulatorów Spektrum Smart.

Czy większy akumulator sprawia, że ciężarówka jest szybsza?

Niekoniecznie. Zwiększenie wartości mAh przy tym samym napięciu głównie zwiększa znamionową pojemność energetyczną. Prędkość i przyspieszenie zależą również od przełożenia, silnika, regulatora ESC, przyczepności oraz zachowania napięcia akumulatora pod obciążeniem.

Jak szybki jest ARRMA QUAKE 4S?

Wiarygodne określenie maksymalnej prędkości wymaga udokumentowanej konfiguracji testowej i pomiaru. Sama specyfikacja silnika 2300Kv nie określa rzeczywistej prędkości maksymalnej, która zależy od przełożenia, średnicy opon, napięcia akumulatora, terenu i obciążenia.

Jak długo działa akumulator 4S?

Czas pracy nie może być dokładnie określony wyłącznie na podstawie wartości mAh. Trawa, żwir, dynamiczne ruszanie, obciążenie opon, temperatura oraz średnie położenie przepustnicy wpływają na zużycie energii. Pakiet o większej pojemności zazwyczaj magazynuje więcej energii, ale nie gwarantuje określonej liczby dodatkowych minut.

Czy fabryczny QUAKE 4S może działać na 6S?

Nie. Fabryczny regulator ESC jest przeznaczony do pracy z akumulatorami LiPo 3S–4S. Konwersja na 6S wymaga osobnej elektroniki oraz uwzględnienia kwestii technicznych związanych z układem napędowym i nie jest fabrycznie obsługiwaną opcją zasilania.

Końcowe przemyślenia: wybór odpowiedniego akumulatora do QUAKE 4S

ARRMA QUAKE 4S łączy nową platformę monster trucka z napędem 4WD, efektowną charakterystyką podwozia, systemem wspomagania Spektrum DSC oraz wydajnym bezszczotkowym układem napędowym 4S. Jego konstrukcja jest szczególnie interesująca dla kierowców, którzy lubią dynamiczną jazdę wyczynową, a nie wyłącznie osiągi na torze.

W przypadku standardowej konfiguracji fabrycznej 4S naszym pierwszym wyborem jest CNHL Racing 6600mAh 4S 120C Hardcase. Jeśli preferujesz większą pojemność, warto poważnie rozważyć 8000mAh 4S 120C Hardcase.

Niezależnie od wybranej pojemności najlepszy akumulator to ten, który pasuje do fabrycznej elektroniki, można go bezpiecznie zamontować i zapewnia zapas energii potrzebny do preferowanego stylu jazdy.

Gotowy, aby wybrać akumulator? Zapoznaj się z dedykowaną kolekcją akumulatorów CNHL ARRMA QUAKE 4S, aby porównać pojemności, współczynniki rozładowania, wymiary oraz dostępne pakiety wyposażone w złącze EC5.

W przypadku innych pojazdów RC przejrzyj naszą kolekcję akumulatorów CNHL do samochodów RC.

Poprzedni artykuł Recenzja GEPRC Vapor 8S O4 Pro: Czy warto wybrać 8S zamiast 6S?
Następny artykuł Team Associated RC10 6x6 wyjaśniony: dlaczego ten bolid RC ma sześć kół?

Zostaw komentarz

Komentarze muszą zostać zatwierdzone przed pojawieniem się

* Pola wymagane

Akumulatory CNHL Lipo

CNHL dąży do dostarczania wysokiej jakości baterii Li-Po oraz produktów RC wszystkim entuzjastom hobby, oferując doskonałą obsługę klienta i konkurencyjne ceny

ZOBACZ WSZYSTKO
TOP