İçeriği atla
Daha Fazla Güce Geçiş Yapın
Sonbahar Fırsatlarını Alışveriş Yapmak İçin Buraya Tıklayın >
Daha Fazla Güce Geçiş Yapın
Sonbahar Fırsatlarını Alışveriş Yapmak İçin Buraya Tıklayın >

ARRMA QUAKE 4S Akü Rehberi: Teknik Özellikler, Boyut ve En İyi 4S LiPo Seçenekleri

ARRMA QUAKE 4S hangi aküyü kullanır? ARRMA QUAKE 4S DSC 4X4 RTR, tek bir 3S veya 4S LiPo aküyü destekler; açıklanan maksimum akü boyutu 160 × 50 × 70 mm olup Spektrum IC5 güç konektörüne sahiptir. Kamyonun fabrika tarafından belirtilen tam 4S güç yapılandırmasını kullanmak istiyorsanız standart bir 14,8 V 4S LiPo doğrudan elektriksel seçimdir. CNHL, 5200 mAh, 6600 mAh ve 8000 mAh paketler dahil olmak üzere EC5 donanımlı çeşitli seçenekler sunar.

Ancak bu kamyon için akü seçmek, yalnızca voltajı eşleştirmekten fazlasını gerektirir. QUAKE 4S; yüksek ağırlık merkezli yeni bir 1/8 ölçekli platform, üç diferansiyelli 4WD aktarma organı ve güçlü bir fırçasız sistem sunar. Özellikle atlayışlardan, tekerlek kaldırmalardan ve agresif arazi sürüşünden hoşlanıyorsanız akü ağırlığı, deşarj kapasitesi, fiziksel boyutlar ve güvenli montajın tümü dikkatle değerlendirilmelidir.

Bu kılavuzda QUAKE 4S'yi farklı kılan özellikleri inceleyecek, akü gereksinimlerini açıklayacak, kullanışlı 4S kapasitelerini karşılaştıracak ve kurulumunuza en uygun CNHL paketine karar vermenize yardımcı olacağız. Mevcut seçenekleri keşfetmek için doğrudan ARRMA QUAKE 4S Akü Koleksiyonu sayfasına da gidebilirsiniz.

Arazi atlayışında ARRMA QUAKE 4S DSC 4X4 fırçasız canavar kamyon

ARRMA QUAKE 4S nedir? Yeni Bir 4S Canavar Kamyon Türü

ARRMA QUAKE 4S DSC 4X4 RTR, ARRMA'nın canavar kamyon serisine önemli bir katkıyı temsil eder. ARRMA, mevcut bir araca yalnızca daha büyük bir motor takmak yerine QUAKE 4S'yi Next Gen 4S platformundaki ilk model olarak tanıttı.

1/8 ölçeğindeki boyutları ona etkileyici bir görünüm kazandırır: yaklaşık 580 mm uzunluğunda, 414 mm genişliğinde ve 280 mm yüksekliğinde; dingil mesafesi ise 367 mm'dir. Açıklanan araç ağırlığı yaklaşık 6,12 kg'dır. Bu, büyük lastikler, engebeli yüzeyler ve enerjik sürüş için tasarlanmış büyük bir elektrikli canavar kamyondur.

Belki de en ayırt edici özelliği, yüksek ağırlık merkezli şasisidir. Bazı arazi RC platformları düz viraj almayı ve hassas yarış çizgilerini önceliklendirirken QUAKE, tam boyutlu canavar kamyonlarla ilişkilendirilen dramatik ağırlık transferini, ön tekerleklerin havalanmasını ve hareketi vurgular.

Yükseltilmiş şasi yerden yüksekliği artırır, büyük kesik şevron desenli lastikler arazi çekişi sağlar ve entegre tekerlek kaldırma çubuğu, tekerlekleri yerden kesen hızlanmayı kontrol etmeye yardımcı olur. Süspansiyonda, kalın millere sahip dişli alüminyum amortisörler kullanılır; derin kompozit tekne şasi ve birbirine geçen yapısal bileşenler ise dayanıklılık ve servis kolaylığı gözetilerek tasarlanmıştır.

Akü alıcıları için bu özellikler önemlidir. 4S paket, hızlı gaz değişimleri ve sert iniş darbeleri yaşayabilen nispeten ağır bir araca güç sağlar. Bu nedenle hem akım iletimi hem de fiziksel akü koruması dikkate alınmalıdır.

ARRMA QUAKE 4S Yeni Nesil 4S monster truck platformu ve yüksek ağırlık merkezli tasarım

ARRMA'nın Yeni Nesil 4S platformu, daha büyük bir monster truck yapısı sunar.

ARRMA QUAKE 4S Teknik Özelliklerine Genel Bakış

Bir akü seçmeden önce, gücü iletmekten ve kontrol etmekten sorumlu donanımı anlamak yararlı olur.

Model ARRMA QUAKE 4S DSC 4X4 RTR
Araç Türü 1/8 Ölçekli Elektrikli Monster Truck
Aktarma Organları 4WD, Üç Diferansiyel
Motor Spektrum Firma 3674 2300Kv Fırçasız
ESC Spektrum Firma 150A Smart V2
Desteklenen Aküler Tek 3S veya 4S Standart LiPo
Maksimum Akü Boyutu 160 × 50 × 70 mm
Akü Konnektörü IC5
Fabrika Kasa Gereksinimi Sert Kasa LiPo
Dingil Mesafesi 367 mm
Boyutlar 580 × 414 × 280 mm
Yayınlanan Ağırlık Yaklaşık 6,12 kg
Stabilite Teknolojisi Spektrum DSC, Dört Seçilebilir Mod

QUAKE 4S Güç Sisteminin Önemi

QUAKE'in merkezinde, Firma 150A Smart V2 ESC tarafından kontrol edilen Spektrum Firma 3674 2300Kv fırçasız motor bulunur. Motor bir soğutucu ve soğutma fanı kullanırken ARRMA da güç sistemi çevresinde ek hava akışı yönetimi sağlar.

Motorun 74 mm'lik uzunluğu, önceki ARRMA 4S araçlarda belirtilen 68 mm'lik formattan daha büyüktür. Bu, daha yüksek tork üreten bir tasarımı destekleyebilecek ek motor hacmi sağlar; ancak gerçek tekerlek torku ve hızlanma, dişli oranına, akım iletimine ve çalışma koşullarına da bağlıdır.

ARRMA QUAKE 4S Spektrum Firma 150A ESC ve 3674 2300Kv fırçasız motor soğutma sistemi

Standart 3S ve 4S LiPo kullanımını stok Spektrum fırçasız güç sistemi destekler.

4S LiPo nominal olarak 14,8 V sağlar ve tam şarjda 16,8 V'a ulaşır. 3S LiPo ile karşılaştırıldığında ESC'ye daha yüksek çalışma voltajı sunar. Bu, aktarma organları ve elektronik aksamın sınırları dahilinde daha yüksek motor devri ve güç potansiyeli oluşturur.

Ancak bir akü, yalnızca üzerinde çok yüksek bir C değeri yazdığı için performans yükseltmesi sayılmaz. Motor ve ESC, iş yükünün gerektirdiği akımı çeker. Uygun bir akü, bu yükler altında kabul edilebilir voltajı ve sıcaklığı korumalıdır; ancak teorik akım değeri aşırı yüksek bir paket takmak kamyonetin hızını otomatik olarak artırmaz.

Pratik hedef, yeterli akım kapasitesini gerçekten ihtiyaç duyduğunuz kapasite ve fiziksel yapı ile birleştiren bir akü seçmektir.

Spektrum DSC: Güçlü Bir Monster Truck için Daha Fazla Kontrol

QUAKE 4S ayrıca, aşırı yönlenmeyi algılamak ve karşı direksiyon düzeltmesi uygulamak üzere tasarlanmış elektronik bir direksiyon destek sistemi olan Spektrum Dynamic Stability Control (DSC) özelliğini de içerir.

Dört seçilebilir mod, sürücünün destek düzeyini seçmesine olanak tanır. Bu, kamyonetin gevşek zeminde nasıl davrandığını öğrenirken yararlı olabilir; ani bir gaz girişi çekişi bozarak aracı hızla döndürebilir.

ARRMA QUAKE 4S'te kullanılan Spektrum Dynamic Stability Control DSC direksiyon düzeltme sistemi

Deneyimli sürücüler için asıl ilgi konusu yalnızca elektronik düzeltmenin mevcut olması değildir. Önemli olan, yeni şasinin, lastiklerin, süspansiyonun ve DSC'nin hızlanma, viraj alma ve iniş sonrası toparlanma sırasında birlikte nasıl çalıştığıdır.

DSC, akünün elektriksel gereksinimlerini değiştirmez. Ancak zorlu sürüşlerde kamyonu kontrol etmeyi kolaylaştırarak, yalnızca voltaja veya C değerine odaklanmak yerine güvenilir bir 4S paket seçmek için ek bir neden sunar.

ARRMA QUAKE 4S İçin En İyi 4S LiPo Akü Nasıl Seçilir

Bu araç için dört faktörü birlikte değerlendirmenizi öneririz: akü voltajı, kapasite, fiziksel boyutlar ve akım kapasitesi. Kamyon zorlu arazi kullanımı için tasarlandığından akü ağırlığı ve gövde tasarımı da dikkate alınmalıdır.

1. Voltaj: Standart 14,8V 4S LiPo Başlangıç Noktasıdır

Standart bir 4S LiPo paketi, seri bağlanmış dört hücreden oluşur. Her hücrenin nominal voltajı 3,7V olduğundan toplam nominal voltaj 14,8V'tur. Hücre başına 4,20V'a dengelemeli şarj edildiğinde paket 16,8V'a ulaşır.

Bu, stok ESC'nin desteklediği standart 4S yapılandırmasıdır. Bazı hobi kullanıcıları 6S dönüşümlerini veya daha yüksek voltajlı LiHV aküleri tartışsa da bunlar, fabrika güç sistemiyle uyumlu bir paket seçmekten ayrı konulardır.

2. Kapasite: 5000mAh, 6600mAh veya 8000mAh Hangisi Daha İyi?

Akü kapasitesi miliamper-saat (mAh) cinsinden ölçülür. Aynı nominal voltaja sahip paketlerde daha yüksek kapasite genellikle daha fazla depolanmış enerji anlamına gelir.

5200mAh 4S bir akü yaklaşık 77Wh nominal enerji depolarken, 6600mAh yaklaşık 98Wh ve 8000mAh yaklaşık 118Wh enerji sağlar. Bu değerler, nominal enerji rezervlerini karşılaştırmak için yararlıdır; ancak garanti edilen sürüş sürelerini göstermez.

Daha ağır bir kamyon, tekrarlanan tam gaz kalkışlar, zorlu çimler ve uzun tekerlek üzerinde sürüş seansları ortalama akım tüketimini artırabilir. Bu nedenle aynı akü paketlerini kullanan iki kişi çok farklı kullanım süreleri yaşayabilir.

Günlük eğlence amaçlı kullanım için yaklaşık 6000–7000mAh kapasiteli bir paket, kapasite ile ağırlık arasında kullanışlı bir denge sunabilir. Daha az akü değişimiyle daha uzun sürüşleri tercih ediyorsanız, ek ağırlık ve fiziksel boyutların kurulumunuza uygun olması koşuluyla 8000mAh kapasiteli bir paket dikkate değerdir.

3. C Değeri: Yalnızca Etikete Değil, Akım İletimine Odaklanın

C değeri, bir akü üreticisinin akünün kapasitesine göre ilan ettiği deşarj kapasitesini ifade eder. 120C değerine sahip bir paket, benzer 90C değerine sahip bir paketten daha yüksek teorik deşarj özelliğine sahiptir; ancak ilan edilen değerler, tüm üreticiler arasında standartlaştırılmış performans testi sonuçları değildir.

Gerçek kullanım performansı; hücre yapısına, iç dirence, çalışma sıcaklığına, kablo kalitesine, konnektörün durumuna ve aracın elektriksel talebine bağlıdır. Akım kapasitesi yeterli, araçla uyumlu bir akü; pratikte hiçbir fayda sağlamayan etkileyici bir değerden daha değerlidir.

4. Fiziksel Uyumluluk: 160 × 50 × 70mm Sınırı

Yayımlanan QUAKE 4S batarya alanı sınırı uzunlukta 160 mm, genişlikte 50 mm ve yükseklikte 70 mm'dir. Bölmesi nispeten geniş olsa da bu ölçüler, sınırsız boşlukla eşdeğer kabul edilmemelidir.

Batarya kabloları, konektör konumu, kasa toleransları ve ayarlanabilir sabitleme sistemi gerçek kullanımda uyumu etkiler. Bir batarya tam olarak 160 mm uzunluğundaysa nominal uzunluk payı yoktur. Paketi yerine zorlamak yerine montajı mutlaka kontrol edin.

Ayarlanabilir mandallı kayışa ve batarya sabitleme sistemine sahip ARRMA QUAKE 4S batarya bölmesi

Ayarlanabilir batarya bölmesi, batarya takma ve paket değiştirme işlemlerini kolaylaştırmak üzere tasarlanmıştır.

Değerlendirmeye Değer Üç CNHL 4S Batarya

QUAKE 4S sahipleri için farklı kapasite ve ağırlık önceliklerine sahip üç CNHL Racing Series paketini karşılaştırarak başlamanızı öneririz. Aşağıdaki özellikler, tamamlanmış bir QUAKE'ye özel batarya testine değil, yayımlanmış CNHL ürün bilgilerine dayanmaktadır.

Batarya Ağırlık Boyutlar Öncelik
6600mAh 120C Sert Kasa 608g 138 × 48 × 47mm En dengeli seçenek
8000mAh 120C Sert Kasa 632g 139 × 48 × 47mm Daha yüksek kapasite
5200mAh 90C Yumuşak Kasa 524g 160 × 45 × 37mm Uzman hafif kurulum

CNHL Racing 6600mAh 4S 120C: Her Kullanıma Uygun Tercihimiz

CNHL Racing 6600mAh 4S 120C Hardcase with EC5, depolanan enerji, ağırlık ve fiziksel boyutlar arasında cazip bir denge sunar.

Yaklaşık 608 g ağırlığındaki bu batarya, 6600 mAh nominal kapasite ve 120C sürekli deşarj değeri sunar. Kompakt 138 mm nominal uzunluğu, 160 mm'lik bir pakete kıyasla yayımlanan batarya tepsisi uzunluğunda daha fazla pay bırakırken, sert kasa ARRMA'nın belirttiği kasa gereksinimini karşılar.

Dengeli kapasitenin mevcut en büyük bataryayı seçmekten daha önemli olduğu; arazi sürüşü, tekrarlanan hızlanmalar ve eğlence amaçlı kullanımın bir arada olduğu durumlarda ilk değerlendireceğimiz paket budur.

CNHL Racing 8000mAh 4S 120C: Daha Uzun Sürüşler İçin Daha Fazla Enerji

CNHL Racing 8000mAh 4S 120C Hardcase with EC5, yüksek kapasiteli tercihimizdir.

6600 mAh modelle karşılaştırıldığında, yaklaşık %21 daha fazla nominal enerji kapasitesi sunarken yayımlanan ağırlığı yalnızca yaklaşık 24 g daha fazladır. Bu da listelenen batarya ağırlığını büyük ölçüde artırmadan daha uzun kullanım potansiyeli isteyen sürücüler için onu özellikle cazip kılar.

Elbette daha yüksek kapasite, kamyoneti otomatik olarak daha hızlı yapmaz. Temel fayda, daha büyük enerji rezervidir; çalışma süresindeki kesin avantaj ise kullanım koşullarına bağlıdır.

CNHL Racing 5200mAh 4S 90C: Daha Hafif, Uzmanlara Yönelik Bir Alternatif

CNHL Racing 5200mAh 4S 90C EC5 farklı bir yaklaşım benimser. Yaklaşık 524g ağırlığındadır ve yumuşak kasalı yapıya sahiptir.

Deneyimli RC hobicileri, özellikle takılı toplam ağırlık ve bataryanın konumlandırılması öncelik olduğunda, özel montajlarda zaman zaman daha hafif paketleri değerlendirir. Ancak QUAKE'ın fabrika talimatları sert kasalı bataryaları belirtir ve bu 5200mAh paketin nominal 160mm uzunluğu, yayımlanan batarya tepsisi sınırıyla tam olarak eşleşir.

Bu nedenle fabrika onaylı, tak-çalıştır bir öneri olarak değil, bağımsız montaj değerlendirmesi gerektiren uzmanlara yönelik bir alternatif olarak ele alınmalıdır. Yumuşak kasalı bir paket yeterli fiziksel korumaya, güvenli sabitlemeye ve hareketli parçalar ile keskin kenarlardan uzaklığa ihtiyaç duyar; bu önlemler üreticinin belirttiği gerekliliği değiştirmez.

Bu bataryaları ve mevcut diğer kapasiteleri CNHL ARRMA QUAKE 4S Batarya Koleksiyonu sayfamızda karşılaştırabilirsiniz.

Sert Kasalı ve Yumuşak Kasalı: Gerçekte Ne Değişir?

Yaygın bir yanılgı, sert kasalı ve yumuşak kasalı bataryaların elektriksel olarak farklı davranması gerektiğidir. Gerçekte sert kasalı bir 4S paket ile yumuşak kasalı bir 4S paket aynı nominal gerilime, benzer hücre teknolojisine ve karşılaştırılabilir deşarj özelliklerine sahip olabilir.

Önemli fark fiziksel korumadır. Sert kasalı bir batarya rijit bir dış muhafazaya sahipken, yumuşak kasalı bir batarya genellikle hücrelerinin etrafındaki shrink-wrap kaplamaya dayanır. Bir monster truck'ta batarya ani şasi ivmelenmesine, titreşime, devrilme darbelerine ve döküntülere maruz kalabilir. Muhafaza ve montaj düzeni, hücreleri bu koşullara karşı korumalıdır.

ARRMA'nın resmi gerekliliğinin önemli olmasının nedeni budur. Profesyonel hobiciler özel montaj aparatları ve koruyucu yapılar tasarlamayı anlayabilir; ancak yumuşak kasalı bir paket, ARRMA'nın stok QUAKE için onayladığı bir ürünmüş gibi pazarlanmamalıdır.

Fabrika talimatlarına uymak önceliğinizse, uygun boyutta sert kasalı bir batarya kullanın. CNHL Sert Kasalı LiPo Batarya Koleksiyonu sayfamızda ek seçenekleri inceleyebilirsiniz.

EC5 ve IC5: Bir CNHL Aküsünü Adaptör Olmadan Kullanabilir misiniz?

Stok QUAKE 4S, Spektrum IC5 güç konektörü kullanır. Geleneksel EC5 ve IC5 konektörleri ana güç kontaklarında uyumludur; bu nedenle uygun şekilde yapılandırılmış bir CNHL EC5 aküsü, normal pozitif ve negatif güç iletimi için bağlanabilir.

Bu ayrım, Spektrum Smart akü özellikleriyle ilgilidir. Sıradan bir CNHL EC5 aküsü, uyumlu Spektrum Smart akü paketlerinde bulunan ek aküye özgü Smart verilerini iletmez. Geleneksel akü gücü sağlar; ancak Smart akü tanımlamasını veya ilgili akü telemetrisi verilerini otomatik olarak sunmaz.

Bağlantıyı yapmadan önce daima konektör kutuplarını ve durumunu kontrol edin. Ayrıca şarj cihazının akünün gerçek dengeleme konektörünü ve seçilen kimyayı desteklediğinden emin olun.

ARRMA QUAKE 4S, LiHV veya 6S Akü Kullanabilir mi?

Yeni bir RC truck duyurulduğunda akü yükseltmeleri popüler bir konu olur ve daha yüksek voltajlı kurulumlar doğal olarak merak uyandırır. Ancak deneyimli kullanıcıların değiştirebileceği şeylerle stok aracın resmî olarak desteklediği şeyler arasında fark vardır.

Standart bir 4S LiPo, tam şarjda 16,8 V'a ulaşır. Hücre başına 4,35 V'a şarj edilen 4S LiHV ise 17,4 V'a ulaşabilir. Stok QUAKE ESC'si standart 3S-4S LiPo kullanımı için belirtilmiştir ve tam voltajlı LiHV kullanımı onaylanmış değildir.

Bazı deneyimli kullanıcılar, LiHV aküleri hücre başına standart LiPo üst sınırı olan 4,20 V'a kadar şarj eder. Bu, tam şarj voltajının yükselmesini önler; ancak belirli bir ESC ve akü kombinasyonu için onay bulunduğunu tek başına göstermez. Üretici yönlendirmeleri ve doğru şarj cihazı ayarları yine de temel önem taşır.

6S akü, orijinal 3S-4S elektronik sistemleri için uygun değildir. Gerçek bir 6S dönüşümü; ayrıca değerlendirilmiş bir motor ve ESC yapılandırmasının yanı sıra aktarma organları üzerindeki yükün, dişli oranlarının, sıcaklıkların ve diğer mekanik sınırların dikkate alınmasını gerektirir. Bu, stok QUAKE için akü seçimiyle karıştırılmamalıdır.

QUAKE 4S ve Diğer Monster Truck'lar: Onu İlginç Kılan Nedir?

QUAKE 4S, kalabalık ve ilgili bir RC pazarına giriyor. Büyük 4S monster truck'ları karşılaştıran kullanıcılar doğal olarak Traxxas Maxx gibi modelleri ve Outcast ile Kraton 4S dâhil mevcut ARRMA platformlarını da değerlendiriyor.

QUAKE'i kâğıt üzerinde farklı kılan; yeni geliştirilen platformu, yüksek ağırlık merkezine sahip monster truck karakteri, DSC direksiyon desteği ve basitleştirilmiş bakıma verdiği önemdir.

Üç diferansiyelli 4WD sistemi de tasarımın önemli bir parçasıdır. İki tekerlekten çekişli bir monster truck ile karşılaştırıldığında, dört tekerleğin birden çekiş sağlaması, gevşek zeminlerde çekişin iletilme biçimini ve aracın hızlanma sırasındaki tepkisini değiştirir. Bu, her durumda daha iyi yol tutuşunu garanti etmez; ancak belirgin biçimde farklı bir sürüş deneyimi sunar.

Sonuç olarak, hangi kamyonun daha hızlı, daha güçlü veya daha dayanıklı olduğuna ilişkin iddialar, kontrollü gerçek dünya karşılaştırmaları gerektirir. QUAKE'in piyasaya sunulduğu aşamada en güçlü kanıtı, uzun süreli kullanıcı sonuçlarına dayalı yerleşik bir geçmişten ziyade yayınlanmış mühendislik özellikleridir.

Pil Kurulumu, Şarjı ve Bakımı İçin İpuçları

İlk kullanımınızdan önce pilin yuvada nasıl durduğunu kontrol edin. Pil, kasayı ezmeden veya kablolara aşırı gerilim uygulamadan hareket etmeyecek şekilde sabitlenmelidir. Konnektörün dönen parçalara ulaşamayacağından ve kabloların süspansiyon hareketinden uzak kaldığından emin olun.

Piliniz için doğru 4S dengeleme şarjı modunu kullanın. Standart bir 14.8V LiPo tamamen şarj olduğunda 16.8V'a ulaşır. CNHL'nin pakete özel şarj talimatlarını izleyin, darbelerden sonra pili inceleyin ve şişmiş, delinmiş, ezilmiş veya başka şekilde hasar görmüş bir paketi yeniden şarj etmeyin.

Ağır bir canavar kamyonunda, yoğun çimlerin arasından geçtikten veya art arda yüksek yükte kalkışlar yaptıktan sonra sıcaklığı izlemek özellikle faydalıdır. Motor ve ESC sıcaklığı pil kapasitesinden daha fazlasına bağlıdır; aşırı sıcaklıklar, sürüşe devam etmeden önce aktarma organı direncini, dişli oranını, soğutmayı ve sürüş koşullarını kontrol etmeniz gerektiğini gösterir.

QUAKE, sürüş pili veya şarj cihazıyla birlikte gelmez. Şarj ekipmanına ihtiyacınız varsa CNHL LiPo Şarj Cihazları seçkisine göz atın.

ARRMA QUAKE 4S Pil SSS

ARRMA QUAKE 4S için hangi pil gerekir?

Fabrika elektroniği, bir adet standart 3S veya 4S LiPo pili destekler ve ARRMA sert kasalı yapı belirtir. Fabrikanın belirlediği tam 4S yapılandırması için uygun boyutlu, uyumlu bir ana güç konnektörüne sahip 14.8V 4S paket seçin.

Pil yuvasının boyutu nedir?

ARRMA, maksimum pil boyutlarını 160 × 50 × 70mm olarak belirtir. Üretim toleranslarını, kablo güzergâhını ve gerçek sabitleme sistemini her zaman hesaba katın.

6600mAh 4S pil iyi bir seçim mi?

Uygun boyutlu 6600mAh 4S sert kasalı bir pil, kapasite ve ağırlık arasında kullanışlı bir denge sunabilir. Yayınlanmış özelliklerine göre CNHL Racing 6600mAh 120C EC5 modeli birincil adayımızdır; fiziksel uyumluluğu doğrulanmalıdır.

8000mAh 4S pil kullanabilir miyim?

CNHL Racing 8000mAh 4S 120C sert kasalı pil, kâğıt üzerinde boyut açısından uygundur ve standart 4S gerilim kullanır. Daha yüksek kapasitesi daha uzun çalışma süresi potansiyeli sunar, ancak gerçek kurulum ve pil sabitleme işlemleri yine de kontrol edilmelidir.

Yumuşak kasalı 4S LiPo uyumlu mu?

Yumuşak kasalı bir pil, sert kasalı bir pille aynı elektriksel gerilim ve konnektör özelliklerini paylaşabilir. Ancak ARRMA, QUAKE 4S için özellikle sert kasalı piller kullanılmasını şart koşar. Yumuşak kasalı kurulumlar fabrika yönergeleri kapsamı dışındadır ve yalnızca gerilim eşleşiyor diye güvenli veya onaylı kabul edilmemelidir.

EC5 tipi bir pil IC5 konnektöre takılabilir mi?

Evet. EC5 ve IC5 uyumlu ana güç bağlantılarını destekler. Geleneksel EC5 aküler, Spektrum Smart akülere özgü veri özelliklerini sunmaz.

Daha büyük bir akü kamyonu daha hızlı yapar mı?

Şart değil. Aynı voltajda mAh değerini artırmak esas olarak nominal enerji kapasitesini artırır. Hız ve hızlanma ayrıca dişli oranına, motora, ESC'ye, çekişe ve yük altındaki akü voltajı davranışına bağlıdır.

ARRMA QUAKE 4S ne kadar hızlıdır?

Güvenilir bir azami hız değeri için belgelenmiş bir test yapılandırması ve ölçüm gerekir. 2300Kv motor spesifikasyonu tek başına gerçek dünya azami hızını belirlemez; bu hız dişli oranına, lastik çapına, akü voltajına, zemine ve yüke göre değişir.

4S akü ne kadar dayanır?

Çalışma süresi yalnızca mAh değerine göre doğru şekilde tahmin edilemez. Çim, çakıl, agresif kalkışlar, lastik yükü, sıcaklık ve ortalama gaz konumu tüketimi etkiler. Daha yüksek kapasiteli bir paket genellikle daha fazla enerji depolar, ancak ek dakikaların sabit bir sayısını garanti etmez.

Stok QUAKE 4S 6S ile çalışabilir mi?

Hayır. Stok ESC, 3S–4S LiPo kullanımı için belirtilmiştir. 6S dönüşümü, ayrı elektronik sistemler ve aktarma organlarıyla ilgili mühendislik değerlendirmeleri gerektirir ve fabrika tarafından desteklenen bir akü seçeneği değildir.

Son Düşünceler: QUAKE 4S İçin Doğru Aküyü Seçmek

ARRMA QUAKE 4S; yeni bir 4WD canavar kamyon platformunu, etkileyici şasi davranışını, Spektrum DSC desteğini ve güçlü bir 4S fırçasız güç sistemini bir araya getirir. Tasarımı, yalnızca pist odaklı performans yerine enerjik arazi sürüşünden hoşlanan sürücüler için onu özellikle ilgi çekici kılar.

Geleneksel fabrika tipi 4S kurulum için ilk tercihimiz CNHL Racing 6600mAh 4S 120C Sert Kasa modelidir. Daha yüksek kapasite tercih ediyorsanız, 8000mAh 4S 120C Sert Kasa ciddi şekilde değerlendirilmeye değer.

Hangi kapasiteyi seçerseniz seçin, en iyi akü, stok elektronik sistemle uyumlu olan, güvenli şekilde takılabilen ve tercih ettiğiniz sürüş tarzı için ihtiyaç duyduğunuz enerji rezervini sunandır.

Akünüzü seçmeye hazır mısınız? Kapasiteleri, deşarj değerlerini, boyutları ve EC5 donanımlı mevcut paketleri karşılaştırmak için özel CNHL ARRMA QUAKE 4S Akü Koleksiyonu sayfamızı inceleyin.

Diğer RC araçlar için CNHL RC Araç Aküleri koleksiyonumuza göz atın.

Önceki makale GEPRC Vapor 8S O4 Pro İncelemesi: 8S, 6S'e Değer mi?
Sonraki makale Team Associated RC10 6x6 Açıklaması: Bu Formula RC otomobilinin neden altı tekerleği var?

Bir yorum bırakın

Yorumların görünmeden önce onaylanması gerekir

* Gerekli alanlar

CNHL Lipo Piller

CNHL, tüm hobi meraklılarına mükemmel müşteri hizmetleri ve rekabetçi fiyatlarla yüksek kaliteli Li-Po piller ve RC ürünleri sağlamayı hedeflemektedir

TÜMÜNÜ GÖRÜNTÜLE
TOP