Який акумулятор використовує ARRMA QUAKE 4S? ARRMA QUAKE 4S DSC 4X4 RTR підтримує один LiPo-акумулятор 3S або 4S, із максимальним заявленим розміром акумулятора 160 × 50 × 70 мм і силовим роз'ємом Spektrum IC5. Якщо ви хочете використовувати повну штатну конфігурацію живлення 4S цієї моделі, стандартний LiPo-акумулятор 4S на 14,8 В є очевидним вибором з електричного погляду. CNHL пропонує кілька варіантів із роз'ємами EC5, зокрема акумулятори ємністю 5200 мА·год, 6600 мА·год і 8000 мА·год.
Але вибір акумулятора для цієї моделі передбачає більше, ніж просто відповідність напрузі. QUAKE 4S використовує нову платформу масштабу 1/8 із шасі з високим центром ваги, трансмісією 4WD із трьома диференціалами та потужною безколекторною системою. Маса акумулятора, здатність віддавати струм, фізичні розміри й надійність встановлення потребують уваги, особливо якщо ви полюбляєте стрибки, їзду на задніх колесах та агресивне водіння на бездоріжжі.
У цьому посібнику ми розглянемо, чим QUAKE 4S відрізняється, пояснимо вимоги до акумулятора, порівняємо практичні ємності 4S і допоможемо визначити, який акумулятор CNHL найкраще підходить для вашої конфігурації. Ви також можете перейти безпосередньо до нашої колекції акумуляторів ARRMA QUAKE 4S, щоб переглянути доступні варіанти.

Що таке ARRMA QUAKE 4S? Новий різновид монстр-трака 4S
ARRMA QUAKE 4S DSC 4X4 RTR є важливим доповненням до лінійки монстр-траків ARRMA. Замість простого встановлення потужнішого двигуна в наявну модель ARRMA представила QUAKE 4S як першу модель на платформі Next Gen 4S.
Розміри в масштабі 1/8 надають їй значної присутності: приблизно 580 мм завдовжки, 414 мм завширшки та 280 мм заввишки, із колісною базою 367 мм. Заявлена маса моделі становить близько 6,12 кг. Це великий електричний монстр-трак, призначений для масивних шин, нерівних поверхонь та енергійного водіння.
Можливо, найхарактернішою її особливістю є шасі з високим центром ваги. Тоді як деякі позашляхові RC-платформи надають перевагу пласкому проходженню поворотів і точним гоночним траєкторіям, QUAKE робить акцент на ефектному перенесенні ваги, відриві передніх коліс і рухах, властивих повнорозмірним монстр-тракам.
Збільшений кліренс шасі, великі шини з вирізами у формі шеврона забезпечують зчеплення на бездоріжжі, а вбудований антивіллі-бар допомагає контролювати прискорення з відривом передніх коліс. Підвіска використовує різьбові алюмінієві амортизатори з масивними штоками, а глибоке композитне вантажне шасі та з'єднані між собою конструктивні компоненти розроблені з урахуванням довговічності й обслуговування.
Для покупців акумуляторів важливі такі характеристики. Акумулятор 4S живить відносно важку модель, яка може зазнавати різких змін положення дросельної заслінки та значних ударів під час приземлення. Тому важливими аспектами є як віддача струму, так і фізичний захист акумулятора.
Платформа ARRMA Next Gen 4S представляє більшу конфігурацію монстр-вантажівки.
Характеристики ARRMA QUAKE 4S одним поглядом
Перед вибором акумулятора варто зрозуміти, яке обладнання відповідає за подачу та керування живленням.
| Модель | ARRMA QUAKE 4S DSC 4X4 RTR |
| Тип моделі | Електрична монстр-вантажівка масштабу 1/8 |
| Трансмісія | 4WD, три диференціали |
| Двигун | Безщітковий Spektrum Firma 3674 2300Kv |
| Регулятор швидкості | Spektrum Firma 150A Smart V2 |
| Підтримувані акумулятори | Один стандартний LiPo 3S або 4S |
| Максимальний розмір акумулятора | 160 × 50 × 70 мм |
| Роз'єм акумулятора | IC5 |
| Вимоги до штатного корпусу | LiPo у жорсткому корпусі |
| Колісна база | 367 мм |
| Габарити | 580 × 414 × 280 мм |
| Заявлена вага | Приблизно 6,12 кг |
| Технологія стабілізації | Spektrum DSC, чотири режими на вибір |
Чому силова система QUAKE 4S має значення
В основі QUAKE лежить безщітковий двигун Spektrum Firma 3674 2300Kv, яким керує регулятор швидкості Firma 150A Smart V2. Двигун використовує радіатор і вентилятор охолодження, а ARRMA також реалізувала додаткове керування повітряним потоком навколо силової системи.
Довжина двигуна 74 мм більша за формат 68 мм, зазначений для попередніх автомобілів ARRMA 4S. Це забезпечує більший об'єм двигуна, що може підтримувати масивнішу конструкцію для створення крутного моменту, хоча фактичний крутний момент на колесах і прискорення також залежать від передавального числа, подачі струму та умов експлуатації.
Штатна безщіткова силова система Spektrum підтримує роботу зі стандартними LiPo 3S і 4S.
LiPo 4S має номінальну напругу 14,8 В і досягає 16,8 В за повного заряду. Порівняно з LiPo 3S він забезпечує вищу робочу напругу для регулятора швидкості. Це створює потенціал для більшої швидкості й потужності двигуна в межах обмежень трансмісії та електроніки.
Однак акумулятор не стає модернізацією для підвищення продуктивності лише через величезний заявлений показник C. Двигун і регулятор швидкості споживають струм, необхідний для поточного навантаження. Відповідний акумулятор має підтримувати прийнятні напругу й температуру за такого навантаження, але встановлення акумуляторного блока з надмірно високим теоретичним номіналом струму автоматично не збільшує швидкість вантажівки.
Практична мета полягає у виборі акумулятора, який поєднує достатню здатність віддавати струм із потрібною ємністю та фізичною конфігурацією.
Spektrum DSC: більше контролю для потужної монстр-вантажівки
QUAKE 4S також оснащено Spektrum Dynamic Stability Control (DSC) - електронною системою допомоги кермуванню, призначеною для виявлення надмірної обертальності та застосування корекції контркермування.
Чотири режими на вибір дають водієві змогу обрати рівень допомоги. Це може бути корисно під час вивчення поведінки вантажівки на пухкому ґрунті, де раптове натискання на газ може порушити зчеплення та швидко розвернути модель.
Для досвідчених водіїв важлива не лише наявність електронної корекції. Важливо те, як нове шасі, шини, підвіска та DSC взаємодіють під час розгону, проходження поворотів і відновлення після приземлення.
DSC не змінює електричних вимог до акумулятора. Але оскільки він спрощує керування вантажівкою під час складної їзди, це ще одна причина обрати надійний акумулятор 4S, а не зосереджуватися лише на напрузі чи показнику C.
Як вибрати найкращий акумулятор LiPo 4S для ARRMA QUAKE 4S
Для цього автомобіля рекомендуємо разом оцінювати чотири фактори: напругу акумулятора, ємність, фізичні розміри та здатність віддавати струм. Вага акумулятора й конструкція корпусу також заслуговують на увагу, оскільки вантажівка призначена для інтенсивної їзди бездоріжжям.
1. Напруга: стандартний LiPo 4S на 14,8 В — відправна точка
Стандартний акумулятор LiPo 4S має чотири елементи, з’єднані послідовно. Номінальна напруга кожного елемента становить 3,7 В, тому загальна номінальна напруга дорівнює 14,8 В. Після балансувального заряджання до 4,20 В на елемент акумулятор досягає 16,8 В.
Це стандартна конфігурація 4S, яку підтримує штатний регулятор швидкості. Хоча деякі ентузіасти обговорюють перехід на 6S або акумулятори LiHV із вищою напругою, це окремі питання, не пов’язані з вибором сумісного акумулятора для заводської силової системи.
2. Ємність: що краще — 5000 мА·год, 6600 мА·год чи 8000 мА·год?
Ємність акумулятора вимірюється в міліампер-годинах (мА·год). Для акумуляторів з однаковою номінальною напругою більша ємність зазвичай означає більший доступний запас енергії.
Акумулятор 5200 мА·год 4S зберігає приблизно 77 Вт·год номінальної енергії, тоді як 6600 мА·год забезпечує близько 98 Вт·год, а 8000 мА·год — приблизно 118 Вт·год. Ці значення корисні для порівняння номінальних запасів енергії, але не означають гарантовану тривалість поїздки.
Важчий вантажівка, багаторазові старти на повному газу, їзда по грубій траві та тривалі заїзди на задніх колесах можуть збільшити середнє споживання струму. Тому двоє власників, які використовують однакові акумуляторні блоки, можуть отримувати дуже різний час роботи.
Для повсякденних поїздок акумулятор ємністю близько 6000–7000 мА·год може стати вдалим компромісом між ємністю та вагою. Якщо ви віддаєте перевагу довшим заїздам із рідшими замінами акумулятора, варто звернути увагу на акумулятор ємністю 8000 мА·год, якщо додаткова вага та фізичні розміри підходять для вашої конфігурації.
3. Показник C: враховуйте віддачу струму, а не лише маркування
Показник C виражає заявлену виробником акумулятора здатність до розряджання відносно його ємності. Акумулятор із рейтингом 120C має вищу теоретичну специфікацію розряджання, ніж аналогічний акумулятор із рейтингом 90C, але заявлені показники не є стандартизованими результатами тестування продуктивності для всіх виробників.
Реальна продуктивність залежить від конструкції акумуляторних елементів, внутрішнього опору, робочої температури, якості кабелів, стану роз’ємів та електричного навантаження автомобіля. Добре підібраний акумулятор із достатньою віддачею струму цінніший за вражаючий показник, який не дає практичної користі.
4. Фізична сумісність: обмеження 160 × 50 × 70 мм
Заявлене обмеження простору для акумулятора QUAKE 4S становить 160 мм завдовжки, 50 мм завширшки та 70 мм заввишки. Навіть якщо його відсік є відносно містким, ці вимірювання не слід сприймати як необмежений зазор.
Проводи акумулятора, розташування роз'єму, допуски корпусу та регульована система фіксації впливають на фактичну сумісність. Якщо акумулятор має рівно 160 мм завдовжки, він не має номінального запасу за довжиною. Завжди перевіряйте встановлення, а не намагайтеся силоміць вставити акумулятор на місце.
Регульований акумуляторний відсік призначений для спрощення встановлення акумулятора та його заміни.
Три акумулятори CNHL 4S, які варто розглянути
Для власників QUAKE 4S ми б почали з порівняння трьох акумуляторів CNHL Racing Series із різними пріоритетами щодо ємності та ваги. Наведені нижче характеристики ґрунтуються на опублікованій інформації про продукцію CNHL, а не на завершеному випробуванні акумулятора, спеціально проведеному для QUAKE.
| Акумулятор | Вага | Габарити | Пріоритет |
|---|---|---|---|
| 6600 мА·год 120C, жорсткий корпус | 608 г | 138 × 48 × 47 мм | Найкращий універсальний варіант |
| 8000 мА·год 120C, жорсткий корпус | 632 г | 139 × 48 × 47 мм | Більша ємність |
| 5200 мА·год 90C, м'який корпус | 524 г | 160 × 45 × 37 мм | Спеціалізована легка конфігурація |
CNHL Racing 6600 мА·год 4S 120C: наш універсальний вибір
Акумулятор CNHL Racing 6600mAh 4S 120C Hardcase with EC5 забезпечує привабливий баланс між запасеною енергією, вагою та фізичними габаритами.
За ваги приблизно 608 г цей акумулятор має номінальну ємність 6600 мА·год і специфікацію безперервного розряду 120C. Його компактна номінальна довжина 138 мм залишає більший заявлений запас довжини акумуляторного відсіку, ніж акумулятор завдовжки 160 мм, а жорсткий корпус відповідає заявленій ARRMA вимозі до корпусу.
Цей акумулятор ми розглядали б у першу чергу для змішаного бездоріжжя, повторних прискорень і рекреаційного водіння, де збалансована ємність важливіша за вибір найбільшого доступного акумулятора.
CNHL Racing 8000 мА·год 4S 120C: більше енергії для довших заїздів
Акумулятор CNHL Racing 8000mAh 4S 120C Hardcase with EC5 - наш вибір із великою ємністю.
Порівняно з моделлю на 6600 мА·год, вона забезпечує приблизно на 21% більшу номінальну енергоємність, тоді як заявлена вага лише приблизно на 24 г більша. Це робить її особливо привабливою для водіїв, які хочуть довшого потенційного часу роботи без значного збільшення заявленої маси акумулятора.
Звичайно, більша ємність не робить вантажівку автоматично швидшою. Основна перевага - більший запас енергії, а точна перевага в часі роботи залежить від умов заїзду.
CNHL Racing 5200 мА·год 4S 90C: легша спеціалізована альтернатива
CNHL Racing 5200 мА·год 4S 90C EC5 має інший підхід. Він важить приблизно 524 г і виготовлений у м’якому корпусі.
Досвідчені любителі радіокерованих моделей іноді обирають легші акумулятори для нестандартного встановлення, особливо коли важливі маса встановлених компонентів і розташування акумулятора. Однак у заводських інструкціях QUAKE зазначено використовувати акумулятори в жорсткому корпусі, а номінальна довжина цього акумулятора ємністю 5200 мА·год - 160 мм, що точно відповідає опублікованому обмеженню лотка для акумулятора.
Тому його слід розглядати як спеціалізовану альтернативу, що потребує окремої оцінки встановлення, а не як рекомендований виробником акумулятор для встановлення без доопрацювань. Акумулятор у м’якому корпусі потребує належного фізичного захисту, надійної фіксації та зазору від рухомих частин і гострих країв; ці заходи не змінюють зазначену виробником вимогу.
Порівняти ці акумулятори та інші доступні ємності можна в нашій колекції акумуляторів CNHL ARRMA QUAKE 4S.
Жорсткий чи м’який корпус: що насправді змінюється?
Поширена помилка полягає в тому, що акумулятори в жорсткому та м’якому корпусах повинні по-різному поводитися електрично. Насправді акумулятор 4S у жорсткому корпусі та акумулятор 4S у м’якому корпусі можуть мати однакову номінальну напругу, схожу технологію елементів і зіставні характеристики розряду.
Суттєва відмінність полягає у фізичному захисті. Акумулятор у жорсткому корпусі має міцний зовнішній корпус, тоді як акумулятор у м’якому корпусі зазвичай захищений термоусадковою плівкою навколо елементів. На монстр-траку акумулятор може зазнавати раптового прискорення шасі, вібрації, ударів під час перекидання та впливу уламків. Корпус і спосіб кріплення мають захищати елементи від таких умов.
Саме тому офіційна вимога ARRMA є важливою. Хоча досвідчені моделлісти можуть розумітися на конструюванні спеціальних кріплень і захисних конструкцій, акумулятор у м’якому корпусі не слід подавати так, ніби ARRMA схвалила його для стандартної комплектації QUAKE.
Якщо вашим пріоритетом є дотримання заводських інструкцій, використовуйте акумулятор у жорсткому корпусі відповідного розміру. Додаткові варіанти можна переглянути в колекції LiPo-акумуляторів CNHL у жорсткому корпусі.
EC5 проти IC5: чи можна використовувати акумулятор CNHL без адаптера?
Стандартний QUAKE 4S використовує силовий роз'єм Spektrum IC5. Звичайні роз'єми EC5 та IC5 сумісні за основними силовими контактами, тому правильно налаштований акумулятор CNHL EC5 можна підключити для звичайної передачі позитивного й негативного живлення.
Ця відмінність стосується функцій акумуляторів Spektrum Smart. Звичайний акумулятор CNHL EC5 не передає додаткові специфічні для акумулятора дані Smart, доступні в сумісних акумуляторах Spektrum Smart. Він подає звичайне живлення, але автоматично не забезпечує ідентифікацію акумулятора Smart або пов'язану з ним телеметрію.
Завжди перевіряйте полярність і стан роз'єму перед підключенням. Також переконайтеся, що зарядний пристрій підтримує фактичний балансувальний роз'єм акумулятора та вибрану хімію.
Чи може ARRMA QUAKE 4S використовувати акумулятори LiHV або 6S?
Модернізація акумулятора є популярною темою щоразу, коли оголошують про новий радіокерований трак, а конфігурації з вищою напругою закономірно викликають цікавість. Але існує різниця між тим, що досвідчені конструктори можуть модифікувати, і тим, що офіційно підтримує стандартний автомобіль.
Стандартний LiPo 4S досягає 16,8 В за повного заряду. LiHV 4S може досягати 17,4 В, якщо заряджати його до 4,35 В на комірку. Штатний ESC QUAKE розрахований на роботу зі стандартними LiPo 3S–4S, а сумісність із LiHV за повної напруги не підтверджена.
Деякі досвідчені користувачі заряджають акумулятори LiHV лише до стандартної верхньої межі LiPo - 4,20 В на комірку. Це дає змогу уникнути вищої напруги повного заряду, але саме по собі не підтверджує сумісність конкретної комбінації ESC та акумулятора. Вказівки виробника й правильні налаштування зарядного пристрою залишаються необхідними.
Акумулятор 6S не підходить для оригінальної електроніки 3S–4S. Справжня конверсія на 6S потребувала б окремо перевіреної конфігурації двигуна та ESC, а також урахування навантаження на трансмісію, передатного числа, температур і інших механічних обмежень. Не слід плутати це з вибором акумулятора для стандартного QUAKE.
QUAKE 4S проти інших монстр-траків: що робить його цікавим?
QUAKE 4S виходить на переповнений і дуже активний ринок радіокерованих моделей. Порівнюючи великі монстр-траки 4S, покупці природно розглядають такі моделі, як Traxxas Maxx і наявні платформи ARRMA, зокрема Outcast та Kraton 4S.
На папері QUAKE вирізняється поєднанням нової платформи, поведінки монстр-трака з високим центром ваги, системи допомоги в керуванні DSC та акценту на спрощеному обслуговуванні.
Його система повного привода 4WD із трьома диференціалами також є важливою частиною конструкції. Порівняно з монстр-траком із приводом на два колеса, привід усіх чотирьох коліс змінює розподіл тяги та реакцію автомобіля під час прискорення на сипких поверхнях. Це не гарантує кращої керованості в кожній ситуації, але створює виразно інший досвід керування.
Зрештою, твердження про те, яка вантажівка швидша, міцніша чи довговічніша, потребують контрольованих порівнянь у реальних умовах. На момент запуску найвагомішим підтвердженням характеристик QUAKE є опубліковані інженерні специфікації, а не усталені результати тривалої експлуатації.
Поради щодо встановлення, заряджання та обслуговування акумулятора
Перед першим заїздом перевірте, як акумулятор розміщується у відсіку. Його потрібно надійно зафіксувати, щоб він не рухався, не стискаючи корпус і не створюючи надмірного натягу на дротах. Переконайтеся, що роз'єм не може потрапити до рухомих компонентів, а кабелі не заважають ходу підвіски.
Використовуйте правильний режим балансувального заряджання 4S для свого акумулятора. Стандартний LiPo-акумулятор 14.8V під час повного заряджання досягає 16.8V. Дотримуйтеся спеціальних інструкцій CNHL щодо заряджання акумулятора, оглядайте його після ударів і не заряджайте акумулятор із здуттям, проколами, деформаціями чи іншими пошкодженнями.
Для важкої вантажівки-монстра особливо корисно контролювати температуру після руху густою травою або багаторазових запусків із високим навантаженням. Нагрівання двигуна та регулятора швидкості залежить не лише від ємності акумулятора, тому надмірно висока температура має спонукати вас перевірити опір трансмісії, передатне число, охолодження й умови руху, перш ніж продовжувати.
QUAKE не комплектується тяговим акумулятором або зарядним пристроєм. Якщо вам потрібне зарядне обладнання, перегляньте асортимент зарядних пристроїв CNHL LiPo.
Поширені запитання про акумулятори для ARRMA QUAKE 4S
Який акумулятор потрібен для ARRMA QUAKE 4S?
Заводська електроніка підтримує один стандартний LiPo-акумулятор 3S або 4S, а ARRMA вказує на необхідність конструкції в жорсткому корпусі. Для повної заводської конфігурації 4S оберіть правильно підібраний акумулятор 14.8V 4S із сумісним основним силовим роз'ємом.
Який розмір акумуляторного відсіку?
ARRMA зазначає максимальні габарити акумулятора 160 × 50 × 70mm. Завжди враховуйте виробничі допуски, прокладання кабелів і фактичну систему фіксації.
Чи є акумулятор 6600mAh 4S хорошим вибором?
Правильно підібраний акумулятор 6600mAh 4S у жорсткому корпусі може забезпечити корисний баланс між ємністю та вагою. Модель CNHL Racing 6600mAh 120C EC5 є нашим основним кандидатом на основі опублікованих характеристик, за умови перевірки фізичної сумісності.
Чи можна використовувати акумулятор 8000mAh 4S?
CNHL Racing 8000mAh 4S 120C Hardcase за габаритами підходить на папері та використовує стандартну напругу 4S. Його більша номінальна ємність забезпечує потенційно довший час роботи, але фактичне встановлення й фіксацію акумулятора все одно потрібно перевірити.
Чи сумісний LiPo-акумулятор у м'якому корпусі 4S?
Акумулятор у м'якому корпусі може мати такі самі характеристики електричної напруги та роз'єма, як акумулятор у жорсткому корпусі. Однак ARRMA прямо вимагає використовувати акумулятори в жорсткому корпусі для QUAKE 4S. Використання акумуляторів у м'якому корпусі не передбачене заводськими рекомендаціями, тому не слід вважати його безпечним або схваленим лише через відповідність напруги.
Чи можна під'єднати акумулятор із роз'ємом EC5 до роз'єму IC5?
Так. EC5 та IC5 підтримують сумісні основні силові з'єднання. Звичайні акумулятори EC5 не забезпечують функцій передачі спеціальних даних акумулятора Spektrum Smart.
Чи робить більший акумулятор вантажівку швидшою?
Не обов'язково. Збільшення значення мА·год за тієї самої напруги переважно підвищує номінальну енергоємність. Швидкість і прискорення також залежать від передавального числа, двигуна, регулятора швидкості, зчеплення з поверхнею та поведінки напруги акумулятора під навантаженням.
Наскільки швидкий ARRMA QUAKE 4S?
Для надійного визначення максимальної швидкості потрібні задокументована конфігурація та вимірювання. Сама специфікація двигуна 2300Kv не визначає реальну максимальну швидкість, яка залежить від передавального числа, діаметра шин, напруги акумулятора, рельєфу та навантаження.
Скільки працює акумулятор 4S?
Тривалість роботи неможливо точно спрогнозувати лише за значенням мА·год. На споживання впливають трава, гравій, різкі старти, навантаження на шини, температура та середнє положення курка газу. Акумулятор більшої ємності зазвичай зберігає більше енергії, але не гарантує фіксованої кількості додаткових хвилин.
Чи може штатний QUAKE 4S працювати з 6S?
Ні. Штатний регулятор швидкості розрахований на роботу з LiPo 3S–4S. Переобладнання під 6S потребує окремої електроніки та інженерного доопрацювання трансмісії й не є варіантом акумулятора, передбаченим виробником.
Підсумки: як вибрати правильний акумулятор для QUAKE 4S
ARRMA QUAKE 4S поєднує нову платформу монстр-трака з повним приводом, ефектну поведінку шасі, підтримку Spektrum DSC та потужну безщіткову систему 4S. Така конструкція особливо зацікавить водіїв, які люблять активні заїзди бездоріжжям, а не лише орієнтовані на трасу характеристики.
Для стандартної заводської конфігурації 4S ми насамперед рекомендуємо CNHL Racing 6600mAh 4S 120C у жорсткому корпусі. Якщо вам потрібна більша ємність, варто серйозно розглянути 8000mAh 4S 120C у жорсткому корпусі.
Незалежно від обраної ємності, найкращим буде акумулятор, сумісний зі штатною електронікою, який можна надійно встановити та який забезпечує необхідний запас енергії для вашого стилю керування.
Готові вибрати акумулятор? Перегляньте спеціальну колекцію акумуляторів CNHL ARRMA QUAKE 4S, щоб порівняти ємність, показники розряду, розміри та доступні акумуляторні блоки з роз'ємами EC5.
Для інших радіокерованих моделей перегляньте нашу колекцію акумуляторів CNHL для радіокерованих автомобілів.
Залишити коментар