CNHL Lipo baterie
CNHL si klade za cíl poskytovat vysoce kvalitní Li-Po baterie a RC produkty všem nadšencům do koníčků s vynikajícím zákaznickým servisem a konkurenceschopnými cenami
GEPRC Vapor 8S O4 Pro je působivý pětipalcový FPV dron, ale přechod ze 6S na 8S je složitější než jen přidat dva články baterie a očekávat výrazné zvýšení rychlosti. Jeho pevnější rám, specializovaná vysokonapěťová elektronika, motory s hodnotou 1570KV a přepracované uchycení kamery DJI O4 Pro z něj dělají schopnou platformu pro freestyle i filmové FPV. Vyšší náklady na baterie, větší hmotnost a překvapivě podobné letové vlastnosti však znamenají, že upgrade nebude dávat stejný smysl každému pilotovi.
Pokud již vlastníte Vapor 6S, který létá přesně tak, jak chcete, verze 8S není automaticky nezbytnou koupí. Pokud rádi experimentujete s vysokonapěťovými systémy, chcete výrazně zesílenou pětipalcovou kvadrokoptéru nebo stavíte nové FPV vybavení od základů, Vapor 8S si zaslouží vážnou pozornost.
Tato recenze se zaměřuje na víc než jen na hlavní údaje o napětí a propagační tvrzení. Zkoumáme rámy D5 a X5, skutečné důsledky napájecího systému 8S, pokles napětí baterie, dobu letu, stabilizaci kamery, kompatibilitu s 6S, náklady na provoz a nejlepší možnosti baterií pro různé styly létání.

Vapor 8S zvládá mnoho důležitých věcí správně. Jeho zesílená konstrukce vzbuzuje důvěru, specializované pohonné ústrojí 8S poskytuje dostatek využitelného výkonu a pětipalcová platforma si zachovává hladký, pohotový charakter, díky kterému je řada Vapor tak oblíbená.
Obzvlášť příjemná je rovnováha mezi kontrolovaným letem při nízkém plynu a agresivní akcelerací. Kvadrikoptéru není nutné létat na plný výkon, aby působila přesně, přesto nabízí dostatek výkonu pro vzrušující rychlé stoupání a freestyle přechody.
U skoku z 6S je však třeba upravit očekávání. Verze 8S nemusí být výrazně rychlejší. Hodnota KV motorů byla oproti dřívějšímu modelu 6S snížena a odolnější konstrukce spolu s větší baterií zvyšují hmotnost, kterou musí pohonný systém nést.
Vapor 8S tak představuje zajímavý technický kompromis: vyšší napětí a odolnější konstrukci, aniž by se vzdal známých letových vlastností pětipalcového modelu.
Náš verdikt: Je to skvělá volba pro piloty, kteří chtějí účelově navrženou freestyle platformu 8S. Majitelé modelů 6S, kteří jsou se současným výkonem spokojeni, by měli před upgradem pečlivě porovnat náklady a praktické přínosy.
Vapor 8S není jen úpravou napětí. Společnost GEPRC zesílila rám a přepracovala klíčovou elektroniku tak, aby vyhovovala jeho nové napájecí konfiguraci.
Jednou z nejviditelnějších změn je přechod na 7mm ramena z uhlíkových vláken. Starší rám Vapor 6S používá 5mm ramena, takže verze 8S má znatelně robustnější konstrukci.
Větší tloušťka ramen může zlepšit tuhost a odolnost proti nárazům, skutečný výsledek havárie však stále závisí na úhlu nárazu, konstrukci z uhlíkových vláken a součástech, které pohltí sílu.
Pro freestyle piloty, kteří občas zachytí větve, špatně odhadnou průlet mezerou nebo trénují náročné manévry, je dodatečná konstrukční rezerva atraktivní. Nevýhodou je vyšší hmotnost. Odolnější rám vydrží více nárazů, ale tato hmotnost ovlivňuje také zrychlení, brzdění a energii potřebnou ke změně směru.
Přepracovaná hliníková ochranná konstrukce kamery a přední hrana pomáhají chránit drahou kameru O4 Pro. Ochranné boční panely a vyměnitelné komponenty dále podporují praktické využití dronu pro freestyle.
Vapor 8S používá řídicí jednotku letu GEPRC TAKER F722 8S a 32bitový 65A 4 v 1 ESC TAKER H65 8S. Tyto komponenty jsou určeny pro napájecí systém s vyšším napětím, místo aby starší elektronika pro 6S pracovala mimo své konstrukční specifikace.
Jeho motory SPEEDX2 2207 1570KV pohánějí pětipalcové vrtule GEMFAN 51477. Nižší hodnota KV motorů je obzvlášť důležitý detail, protože vysvětluje, proč vyšší napětí automaticky neznamená výrazné zvýšení maximálních otáček vrtulí.
| Specifikace | Vapor D5 8S | Vapor X5 8S |
|---|---|---|
| Uspořádání rámu | Deadcat | Symetrický tvar X |
| Rozvor | 238mm | 230mm |
| Tloušťka ramene | 7 mm | 7 mm |
| Řídicí jednotka letu | TAKER F722 8S | TAKER F722 8S |
| ESC | 65A 32bitový 4 v 1 | 65A 32bitový 4 v 1 |
| Motory | SPEEDX2 2207 1570KV | SPEEDX2 2207 1570KV |
| Vrtule | GEMFAN 51477 | GEMFAN 51477 |
| Kamera / VTX | DJI O4 Air Unit Pro | DJI O4 Air Unit Pro |
| Publikovaná hmotnost PNP | 511g ±5g | 504g ±5g |
| Doporučená baterie | 8S 1300–1800mAh LiPo | 8S 1300–1800mAh LiPo |
| Konektor baterie | XT60 | XT60 |
| Údaj o době letu GEPRC | 12 minut | 12 minut |

D5 a X5 nabízejí různé výhody, ale ani jedna konstrukce není automaticky lepší pro každý typ letu.
Vapor D5 Deadcat používá uspořádání předních ramen navržené tak, aby vrtule nebyly v předním záběru kamery. Pro filmové FPV je to užitečné, protože čistá kompozice snižuje potřebu ořezávat konce vrtulí. Je obzvlášť atraktivní při natáčení horské krajiny, táhlých zatáček nebo plynulých průletů blízko země.
Vapor X5 používá symetrické uspořádání s rovnoměrnějším rozmístěním motorů kolem středu rámu. Mnoho freestyle pilotů tuto geometrii oceňuje pro konzistentní chování při rotaci a předvídatelnou odezvu během výkrutů, přemetů a složitých přechodů.
Dron typu Deadcat však není omezen na jemné filmové létání. Nastavení řídicí jednotky letu, výkon motorů, těžiště a preference pilota jsou mnohem důležitější než jednoduché rozdělení na „filmové“ a „freestyle“ létání.
Praktické rozhodnutí je tedy jednoduché: zvolte D5, pokud je důležitý ničím nerušený výhled přední kamery; zvolte X5, pokud je vaší prioritou symetrická geometrie rámu. Požadavky na elektrickou baterii zůstávají stejné.
Nejzajímavější vlastností modelu Vapor 8S není jednoduše jeho maximální výkon. Jde o kombinaci kontrolovaného chování při menším plynu a značného výkonu dostupného na vyžádání.
Navzdory zesílenému rámu a výkonnému pohonu lze s Vapor 8S létat plynule při mírném plynu. To je důležitější, než se může zpočátku zdát. Dron, který udržuje stabilní dráhu bez nutnosti neustálých korekcí, je příjemný nejen pro filmové létání, ale také pro rozvoj lepší techniky freestyle.
Motory s hodnotou 1570KV pomáhají utvářet tuto odezvu. Hodnota KV motoru ovlivňuje teoretické otáčky naprázdno na volt, pocit z ovládání plynu však závisí také na nastavení řídicí jednotky letu, vrtulích, celkové hmotnosti a rychlosti vysílače.
Výhodou pohonného systému s dostatečnou rezervou tahu je, že běžný let nevyžaduje nepřetržitý provoz blízko maximálního výkonu. Přesné procento plynu při visu se však mění v závislosti na napětí baterie, účinnosti vrtulí a hmotnosti letounu. Nemělo by být považováno za pevně danou specifikaci.
Přidejte plyn a Vapor 8S se projeví jako seriózní výkonný dron. Rychlé stoupání a prudké akcelerace jsou pevnou součástí jeho zamýšleného stylu létání.
Samotná maximální rychlost je však jiná otázka. Baterie s vyšším napětím nezaručuje výrazné zvýšení maximální rychlosti, pokud se zároveň změnil motor KV a systém vrtulí.
Kombinace vyššího napětí a motorů s nižší hodnotou KV u modelu Vapor 8S je ve skutečnosti jedním z důvodů, proč může jeho výkon zkušenému pilotovi 6S připadat známější, než očekával. Rozdíl nemusí nutně představovat tak výrazný skok, jaký si mnozí piloti pamatují z přechodu ze 4S na 6S před lety.
Pro piloty, kteří nade vše usilují o maximální rychlost v přímém směru, by Vapor 8S neměl být zakoupen pouze na základě předpokladu, že osm článků z něj automaticky dělá nejrychlejší variantu. Výsledek ovlivňuje stoupání vrtule, charakteristiky motoru, aerodynamický odpor, napětí pod zatížením i elektronická nastavení.
Další materiál rámu a výkonnější komponenty napájení zvyšují konstrukční odolnost, zároveň však přidávají hmotnost. To je důležité při rychlém brzdění a změnách směru, protože motory musí překonávat větší setrvačnost.
Stejný vztah platí i pro volbu baterie. Těžší baterie může uchovávat více energie, ale její vyšší hmotnost může způsobit, že letoun bude působit stabilněji a méně bezprostředně reagovat. Ani jeden z těchto pocitů není obecně dobrý nebo špatný; různí piloti preferují různé jízdní vlastnosti.
U freestyle létání není podstatná otázka jen to, kolik gramů kvadrokoptéra váží. Jde o to, zda pohonný systém, těžiště a volba baterie vytvářejí takovou odezvu řízení, jakou chcete.
Standardní 6S LiPo má nominální napětí 22,2 V. Standardní 8S LiPo má nominální napětí 29,6 V, což představuje zvýšení o jednu třetinu.
Při stejném dodávaném elektrickém výkonu může systém s vyšším napětím využívat menší proud. Nižší proud může u vhodné kabeláže a elektrických součástí omezit odporové ztráty, ale automaticky nezlepší účinnost celého letounu.
Vztah mezi napětím baterie a otáčkami motoru pomáhá vysvětlit proč.
| Napájecí systém | Vapor 6S | Vapor 8S |
|---|---|---|
| Nominální napětí baterie | 22,2 V | 29,6 V |
| Hodnota KV motoru | 1960KV | 1570KV |
| Teoretické otáčky naprázdno při nominálním napětí | Přibližně 43 512 | Přibližně 46 472 |
| Tloušťka ramene | 5 mm | 7 mm |
| Ekosystém baterií | Zavedenější | Specializovanější |
Tyto hodnoty RPM jsou jednoduché výpočty napětí krát KV, nikoli naměřené RPM ani zaručené otáčky. Otáčky motoru pod zatížením vrtule se budou lišit a verze 6S a 8S používají také odlišné specifikace sériových vrtulí.
Důležité je, že nominální zvýšení napětí je do značné míry vyváženo změnou hodnoty KV motoru. Teoretický rozdíl otáček motoru naprázdno činí jen přibližně 6,8 %, přestože napětí baterie je o 33,3 % vyšší.
Neznamená to, že jsou oba napájecí systémy totožné. Jejich chování z hlediska proudu, energie baterie, rezervy plynu, zatížení vrtulí a dostupného výkonu se stále může výrazně lišit. Vysvětluje to však, proč je posuzování FPV dronu čistě podle počtu článků baterie zavádějící.
Platforma 8S může oslovit piloty, kteří chtějí prozkoumat vyšší elektrickou účinnost při vyšším napětí, mají dostatek prostoru pro vhodné baterie a nevadí jim ladění kolem specializovanějšího napájecího systému.
Může být také lákavou volbou při koupi nového letounu namísto upgradu stávajícího. Rozhodování je snazší, pokud již nemáte velkou zásobu kompatibilních 6S baterií a nabíječek.
Pokud váš stávající Vapor 6S již splňuje vaše potřeby pro freestyle a cinematic létání, přechod na 8S přináší praktické náklady, aniž by zaručoval zásadní zlepšení letových vlastností.
Tyto náklady zahrnují další baterie, vhodnou nabíječku 8S, vyšší hmotnost baterie a případně jiné náhradní díly nebo příslušenství. Pevnější rám je atraktivní, ale samotná odolnost nemusí ospravedlnit výměnu dokonale funkční sestavy 6S.
Nejlepším důvodem pro volbu modelu Vapor 8S je to, že jeho kompletní výbava odpovídá vašemu zamýšlenému stylu létání - nikoli pouze skutečnost, že osm článků zní výkonněji než šest.

GEPRC u modelu Vapor 8S uvádí dobu letu 12 minut. Jde o užitečný údaj výrobce, neměl by se však vykládat jako zaručená doba pro agresivní freestyle, každou kompatibilní baterii ani všechny povětrnostní podmínky.
Pětici palců velký FPV dron může mít v závislosti na způsobu letu výrazně odlišnou průměrnou spotřebu energie. Visení, plynulé cestování, opakovaná stoupání s vysokým plynem a rychlé freestyle manévry představují velmi odlišné elektrické zatížení.
Kapacita se obvykle udává v miliampérhodinách, ale informativnějším údajem pro porovnávání baterií s různým napětím jsou watthodiny.
Například standardní LiPo 8S s kapacitou 1500 mAh uchovává přibližně 44.4Wh jmenovité energie. Standardní LiPo 6S s kapacitou 1500 mAh uchovává přibližně 33.3Wh.
To znamená, že jmenovitá energie baterie 8S je při stejném údaji v mAh o třetinu vyšší, zároveň však obsahuje více článků a obecně váží více. Doba letu závisí na tom, kolik této energie letadlo spotřebuje za minutu, nikoli jednoduše na tom, kolik energie akumulátor uchovává.
U modelu Vapor 8S ovlivňuje energii spotřebovanou během letu hmotnost baterie, nastavení řídicí jednotky letu, účinnost vrtulí, požadavek na výkon motorů a zatížení příslušenstvím.
Razantní přidání plynu představuje pro baterii LiPo značný odběr proudu. Při zatížení napětí baterie dočasně klesá kvůli vnitřnímu odporu. Tento jev se nazývá pokles napětí.
Baterie proto může během agresivního stoupání zobrazit varování nízkého napětí, i když její napětí v klidu ukazuje, že v ní ještě zbývá určitá kapacita.
Chladné počasí činí chování baterie ještě důležitějším. Nižší teplota článků může zvýšit vnitřní odpor a potenciálně způsobit hlubší poklesy napětí při stejném zatížení.
Pro správné posouzení se vyhněte hodnocení výkonu baterie na základě jediného měření napětí pod zátěží. Věnujte pozornost stavu článků, teplotě při letu, spotřebované kapacitě a napětí, které se obnoví po snížení plynu.
Je také rozumné počítat s konzervativní rezervou pro přistání, místo abyste se při každém letu snažili dosáhnout inzerované maximální doby letu.
Ne nutně. Větší baterie má více jmenovité energie, ale také zvyšuje vzletovou hmotnost. V určitém okamžiku dodatečnou energii částečně vyváží vyšší výkon potřebný k nesení této hmotnosti.
Pro model Vapor 8S doporučuje GEPRC kapacitu 1300–1800 mAh, což představuje praktický rozsah. V jeho rámci závisí nejlepší volba na tom, zda upřednostňujete pohotový freestyle, nebo více energie pro kombinované létání.
Přepracovaný držák kamery O4 Pro je jednou z nejzajímavějších změn modelu Vapor 8S. Vysokofrekvenční vibrace mohou narušovat stabilizaci a ovlivnit kvalitu zaznamenaných FPV záběrů, zejména pokud se využívají data z gyroskopu kamery.
Měkčí způsob uchycení od společnosti GEPRC pomáhá izolovat kameru od vibrací přenášených rámem. V principu to může zlepšit kvalitu dat z gyroskopu a poskytnout elektronické stabilizaci kvalitnější výchozí podklady.
Měkčí držák kamery však přináší další problém. Kamera se může při prudkých náklonech, zrychlování nebo zpomalování pohybovat vůči letounu. Tento pohyb s nižší frekvencí může být viditelný v živém obrazu, i když stabilizovaný výsledný záznam vypadá plynuleji.
Jde o mechanické vyvážení, nikoli o jednoduchý případ, kdy je měkčí vždy lepší.
Ujistěte se, že je montážní hardware kamery řádně upevněný, pryžové izolační prvky jsou v dobrém stavu a úhel kamery lze nastavit bez namáhání držáků.
Během prvních letů s nízkým rizikem také zkontrolujte nežádoucí oscilace. Pokud se živý FPV obraz viditelně pohybuje nebo vibruje, posuďte držák a celé uspořádání, místo abyste se zcela spoléhali na stabilizaci v postprodukci.
Pro piloty, kteří používají konkrétně D5 k filmování, je kvalitní mechanická podpora kamery stejně důležitá jako čistý výhled bez vrtulí.

Ačkoli GEPRC doporučuje LiPo baterie 8S, napájecí systém určený pro 8S může ve vhodné konfiguraci fungovat při nižším vstupním napětí. Důležitý je rozdíl mezi elektrickým provozem a dosažením plného zamýšleného výkonu letounu.
Se 6S mají motory 1570KV nižší potenciální otáčky naprázdno. K udržení stejného vztlaku může být zapotřebí více plynu a pro rychlé stoupání nebo zotavení z prudkých klesání může zbývat menší výkonová rezerva.
Pro plynulé cestovní létání může mít správně vyhodnocená konfigurace s nižším napětím stále dostatek dostupného tahu. Při agresivním freestyle létání je však omezená výkonová rezerva významnějším omezením.
Je nutné posoudit kapacitu baterie, vybíjecí schopnosti, nastavení napájecího systému a celkovou hmotnost dronu. Baterii 6S nelze považovat za přímou alternativu k doporučenému akumulátoru 8S jen proto, že používá konektor XT60.
Vapor 8S je především pětipalcový kvadrokoptérový dron zaměřený na freestyle, to však nebrání jeho použití pro kontrolované vyhlídkové lety nebo pečlivě naplánované lety zaměřené na vytrvalost.
U tohoto typu létání je maximální tah méně důležitý než udržení efektivního cestovního režimu při zachování dostatečného výkonu pro manévrování a bezpečný návrat.
Chemické složení baterie je zde důležité. Vysoce vybíjecí LiPo baterie vyhovují nativnímu výkonnostnímu zaměření modelu Vapor, zatímco Li-ion akumulátory s vysokou kapacitou lze zvážit pro vybrané konfigurace s nižším proudovým odběrem.
Li-ion není automaticky lepší pro každý dálkový let. Větší akumulátor může výrazně zvýšit hmotnost a jeho maximální vybíjecí schopnost nemusí být dostatečná pro agresivní korekční manévry. Rychlost motorů, dostupný tah, napětí pod zatížením a vyvážení letounu je nutné posuzovat společně.
Pro piloty, jejichž hlavní prioritou je výdrž letu, může být specializovaný dálkový kvadrokoptérový dron efektivnější volbou než zesílená freestyle platforma.
Pro širší nabídku baterií určených pro lety zaměřené na vytrvalost si prohlédněte kolekci dálkových FPV baterií CNHL. Ne každá baterie z této kolekce je určena pro Vapor 8S, proto je nutné kompatibilitu ověřit u každé zvlášť.
Jakmile se rozhodnete, že Vapor 8S vyhovuje vašemu stylu létání, je výběr baterie dalším důležitým rozhodnutím. GEPRC doporučuje 8S LiPo baterie s kapacitou 1300 až 1800 mAh s napájecím konektorem XT60.
V této řadě nabízí CNHL dvě varianty Black Series V2.0 130C určené pro vysokonapěťové FPV aplikace: akumulátor s kapacitou 1300 mAh pro piloty, kteří upřednostňují nižší hmotnost, a akumulátor s kapacitou 1500 mAh pro ty, kteří chtějí vyšší nominální energii.
Obě jsou k dispozici ve specializované kolekci baterií GEPRC Vapor 8S, kde můžete porovnat jejich specifikace a vybrat nejvhodnější variantu pro svůj build.
Pro kombinaci freestyle létání a filmového průletu je LiPo baterie CNHL Black Series V2.0 1500mAh 8S 130C naší preferovanou výchozí volbou.
Poskytuje 44,4 Wh jmenovité energie, váží přibližně 316 g a měří 82 × 39 × 54 mm. Akumulátor používá konektor XT60 a má výrobcem uvedený trvalý vybíjecí výkon 130C.
Ve srovnání s verzí s kapacitou 1300 mAh poskytuje přibližně o 15,4 % více jmenovité energie. Tato dodatečná kapacita může být užitečná pro piloty, kteří si užívají jak dynamické létání, tak klidnější vyhlídkové lety, skutečná doba letu však závisí na celkovém nastavení letounu.
O LiPo baterii CNHL Black Series V2.0 1300mAh 8S 130C stojí za to uvažovat, když je minimalizace hmotnosti baterie důležitější než maximalizace uložené energie.
Váží přibližně 275 g, měří 82 × 39 × 46 mm a obsahuje 38,48 Wh jmenovité energie. Je přibližně o 41 g lehčí než varianta s kapacitou 1500 mAh, takže snižuje hmotnost nesenou letounem, aniž by měnil doporučené napětí 8S.
Díky tomu jde o atraktivní volbu pro piloty, kteří chtějí udržet své freestyle vybavení relativně lehké a zároveň zůstat v rozsahu kapacity zveřejněném společností GEPRC.
| Specifikace | CNHL 1300mAh 8S | CNHL 1500mAh 8S |
|---|---|---|
| Jmenovité napětí | 29,6 V | 29,6 V |
| Jmenovitá energie | 38,48 Wh | 44,4 Wh |
| Vybíjecí výkon | 130C / 260C Burst | 130C / 260C Burst |
| Rozměry | 82 × 39 × 46 mm | 82 × 39 × 54 mm |
| Přibližná hmotnost | 275 g | 316 g |
| Konektor | XT60 | XT60 |
| Hlavní priorita | Nižší hmotnost | Vyšší energie |
Oba produkty se prodávají v baleních po dvou kusech, přičemž každý jednotlivý akumulátor má uvedenou kapacitu. Jejich elektrické specifikace odpovídají doporučenému napětí, rozsahu kapacity a typu konektoru společnosti GEPRC. Před použitím je třeba ověřit fyzické usazení, prostor pro kabel, bezpečné upevnění a vyvážení letounu.
Jednou z největších překážek při přechodu na dron FPV s 8S není samotný letoun. Jde o podpůrné vybavení.
Mnoho pilotů FPV již vlastní několik 6S baterií a nabíječek. Přechod na 8S může vyžadovat nákup dalších akumulátorů, nabíječky schopné vyvažovat osm článků a ověření, zda stávající nástroje pro baterie podporují vyšší počet článků.
Upgrade se tak liší od nákupu dalšího letadla v rámci zavedené sestavy 6S. Skutečné náklady je třeba posuzovat v rámci celého napájecího systému.
Standardní baterie LiPo 8S má jmenovité napětí 29,6 V a při úplném nabití dosahuje 33,6 V. Nabíječka určená pouze pro 6S nedokáže přímo balancovat kompletní osm článkový akumulátor.
Při častém létání může být nabíjení se dvěma kanály obzvlášť praktické. Umožňuje nezávisle připravit dvě samostatné baterie, pokud nabíječka a její dostupný vstupní výkon podporují požadované podmínky nabíjení.
CNHL nabízí vhodné modely ve své kolekci nabíječek LiPo 8S, včetně modelů ISDT K2 ZIP, K4 a P20.
U každé nabíječky zkontrolujte podporovaný počet článků, požadavky na vstup AC nebo DC, dostupný výstupní výkon a balanční konektory. Baterie CNHL Black Series V2.0, o kterých je zde řeč, jsou standardní LiPo akumulátory, takže se musí nabíjet pomocí správného standardního programu LiPo, nikoli pomocí nastavení LiHV pro vyšší napětí.
Výkonný pětipalcový kvadrokoptéra vyžaduje před prvním letem pečlivé nastavení, zejména při změně napětí baterie nebo konfigurace přijímače.
Nejprve ověřte, že je váš přijímač správně spárovaný a že řídicí jednotka reaguje na vysílač podle očekávání. Zkontrolujte přiřazení UART přijímače, konfiguraci Betaflightu, podmínky aktivace a nastavení failsafe, místo abyste předpokládali, že každá tovární konfigurace odpovídá vašemu vybavení.
GPS je další hledisko. Dostupnost závisí na verzi a nainstalovaném příslušenství. Pokud vaše sestava GPS obsahuje, ověřte, zda jsou získání satelitů, nastavení záchrany a postupy obnovení vhodné pro prostředí, ve kterém létáte.
Samotnou baterii je třeba upevnit vhodnými popruhy a protiskluzovým materiálem. Napájecí kabel XT60 a balanční konektor veďte mimo vrtule. Po změně velikosti baterie nebo instalaci externí kamery znovu zkontrolujte vedení kabelů.
U těžšího, výkonného FPV dronu může konfigurace před aktivací také pomoci snížit riziko náhodného spuštění motorů. Bez ohledu na použité nastavení mějte při konfiguraci na stole vrtule sundané a letové kontroly provádějte na vhodném otevřeném prostranství mimo dosah přihlížejících.
| Silné stránky | Kompromisy |
|---|---|
| Vyhrazený napájecí systém 8S s výraznou rezervou plynu | Zlepšení rychlosti oproti 6S může být méně výrazné, než se očekává |
| Zesílená 7mm ramena a ochranná konstrukce rámu | Vyšší hmotnost draku a setrvačnost |
| Konfigurace D5 a X5 pro různé preference létání | Baterie a nabíjecí vybavení zvyšují náklady na provoz |
| Integrace DJI O4 Pro a antivibrační držák kamery | Měkké uchycení může při nedostatečné kontrole způsobovat viditelný pohyb kamery |
| Vhodný pro freestyle a kontrolované scénické létání | Není optimalizován jako specializovaná lehká platforma pro dálkové lety |
GEPRC Vapor 8S O4 Pro je působivá vysokonapěťová FPV platforma, její nejsilnější stránkou je však kompletní balíček, nikoli samotné napětí baterie.
Pro zkušené freestyle piloty jsou zesílený rám a značný dostupný výkon atraktivní kombinací pro odolný výkonnostně zaměřený pětipalcový dron. Pro filmové piloty nabízejí uspořádání D5 a systém DJI O4 Pro užitečné výhody, přesto je třeba věnovat pozornost uchycení kamery a chování při vibracích.
Pro nadšence do dálkových letů může Vapor 8S při pečlivě zvolené konfiguraci posloužit ke scénickému létání, jeho hmotnost a konstrukce zaměřená na freestyle však znamenají, že by neměl automaticky nahrazovat specializovaný vytrvalostní dron.
A pro majitele původního Vapor 6S je toto rozhodnutí obzvlášť osobní. Pokud současný dron již splňuje vaše potřeby, upgrade na 8S může přinést menší praktické zlepšení, než by jeho počet článků naznačoval. Pokud jste připraveni prozkoumat FPV s vyšším napětím a chápete dodatečné požadavky na baterie a nabíjení, Vapor 8S je přesvědčivou volbou.
Naše doporučení: Vapor 8S zvolte kvůli jeho zesílené konstrukci, kompletnímu vysokonapěťovému pohonu a všestrannému letovému projevu - ne proto, že očekáváte, že každý let bude výrazně rychlejší nebo delší než u 6S.
Vapor 8S nabízí účelově navržený vysokonapěťový systém a zesílený rám. Skutečné zlepšení rychlosti, efektivity a ovladatelnosti však závisí na kompletní konfiguraci. Piloti, kteří jsou již spokojeni se svým Vapor 6S, možná nebudou potřebovat upgrade.
GEPRC doporučuje LiPo baterie 8S s kapacitou 1300–1800 mAh. Baterie s kapacitou 1500 mAh poskytuje více energie pro kombinované létání, zatímco baterie s kapacitou 1300 mAh snižuje nesenou hmotnost. Ověřte fyzické rozměry baterie, její vybíjecí schopnosti a konektor XT60.
Provoz s nižším napětím je ve vhodných konfiguracích možný, dostupná rezerva otáček motoru a tah se však liší od nativního provozu s 8S. GEPRC pro tento model oficiálně doporučuje LiPo 8S, takže 6S by nemělo být považováno za přímou ekvivalentní variantu.
GEPRC uvádí dobu letu 12 minut. Skutečná výdrž se liší podle energie baterie, stylu létání, teploty, hmotnosti letounu a požadovaného výkonu plynu. Agresivní freestyle obecně spotřebuje více energie než klidné vyhlídkové létání.
Zvolte D5, pokud je pro vás důležité, aby vrtule zůstaly mimo přední záběr kamery. Symetrický X5 zvažte, pokud je vaší hlavní prioritou geometrie freestyle rámu. Oba modely mají stejné zveřejněné požadavky na baterii 8S.
Ano, pokud vaše stávající nabíječka nepodporuje LiPo baterie 8S. Potřebujete balancovací nabíječku s výslovnou podporou standardních osm článkových LiPo sad a vhodnou pro nabíjecí požadavky dané baterie.
Lze jej používat pro řízené vyhlídkové létání, zejména v konfiguraci D5. Delší vytrvalost závisí na výběru baterie, hmotnosti, účinnosti pohonného systému, spolehlivosti řídicího a video přenosu a dostatečné rezervě pro návratový let. Nejde o specializovanou lehkou platformu pro lety na dlouhou vzdálenost.
Ať už zvolíte Deadcat D5, nebo symetrický X5, správná baterie by měla odpovídat elektrickým požadavkům dronu a vašemu preferovanému poměru hmotnosti, energie a letových vlastností.
Prohlédněte si naši specializovanou kolekci baterií GEPRC Vapor 8S a porovnejte sady CNHL Black Series V2.0 1300mAh a 1500mAh 8S 130C.
Pokud létáte s jinými modely GEPRC, prohlédněte si naše FPV baterie pro drony GEPRC. Pro konstrukce zaměřené na vytrvalost prozkoumejte FPV baterie pro drony s dlouhým dosahem nebo se připravte na vysokonapěťový ekosystém s našimi nabíječkami LiPo baterií 8S.
Chcete připravit svůj Vapor 8S k letu? Začněte s CNHL 1500mAh 8S 130C LiPo pro vyšší nominální energii, nebo zvolte CNHL 1300mAh 8S 130C LiPo, pokud je pro vás prioritou nižší hmotnost baterie.
CNHL si klade za cíl poskytovat vysoce kvalitní Li-Po baterie a RC produkty všem nadšencům do koníčků s vynikajícím zákaznickým servisem a konkurenceschopnými cenami
Rychlá kontrola kompatibility 2 balení baterie CNHL Black Series V2.0 1300mAh 22.2V 6S 130C LiPo s konektorem XT60 je skvělou volbou pro FPV piloty...
Zobrazit úplné detailyNáhradní díly a dlouhodobá podpora Víme, že pro RC piloty je spolehlivá podpora v oblasti náhradních dílů důležitou součástí toho, aby letadl...
Zobrazit úplné detailySpecifikace: Číslo skladu: 500706EC5 Kapacita: 5000mAh Napětí: 22.2V / 6-článků / 6S1P Výbojový proud: 70C kontinuální / 140C špičkový Nabíjecí p...
Zobrazit úplné detailyCNHL LiPo Battery Bag je navržen pro bezpečnější nabíjení, přepravu a skladování LiPo doma nebo v terénu. Přidává praktickou vrstvu ochrany tím, že...
Zobrazit úplné detailyRychlá kontrola montáže 2 balení CNHL Speedy Pizza Series Pro 1350mAh 6S 150C LiPo baterie s XT60 zástrčkou jsou navrženy pro 5palcové FPV pilo...
Zobrazit úplné detailyRychlá kontrola kompatibility LiPo baterie CNHL Speedy Pizza Series 2200mAh 22,2V 6S 120C s konektorem XT60 kombinuje známý formát 2200mAh 6S s le...
Zobrazit úplné detailyRychlá kontrola kompatibility LiPo baterie CNHL Speedy Pizza Series 2200mAh 14.8V 4S 120C s konektorem XT60 kombinuje běžně používaný formát 2200m...
Zobrazit úplné detailyRychlá kontrola kompatibility CNHL Speedy Pizza Series 2200mAh 11.1V 3S 120C LiPo baterie s konektorem XT60 využívá známý formát letecké baterie 3...
Zobrazit úplné detailyČlánek Li-ion baterie CNHL Long Range Series BAK 65E 6350mAh 21700 je navržen s jednou jasnou prioritou: maximální množství uložené energie z lehké...
Zobrazit úplné detailyVálcový Li-ion článek CNHL Long Range Series BAK 50D 5000mAh 21700 je určen pro vlastní bateriové sestavy s vysokou energetickou hustotou, které vy...
Zobrazit úplné detaily
Zanechte komentář