Hopp til innholdet
Finn mer kraft i høst
Klikk her for å handle høsttilbud >
Finn mer kraft i høst
Klikk her for å handle høsttilbud >

ARRMA QUAKE 4S-batteriguide: spesifikasjoner, størrelse og beste 4S LiPo-alternativer

Hvilket batteri bruker ARRMA QUAKE 4S? ARRMA QUAKE 4S DSC 4X4 RTR støtter ett enkelt 3S- eller 4S-LiPo-batteri, med en maksimalt oppgitt batteristørrelse på 160 × 50 × 70 mm og en Spektrum IC5-strømkontakt. Hvis du vil bruke truckens fulle fabrikkspesifiserte 4S-strømkonfigurasjon, er et standard 14,8 V 4S-LiPo-batteri det opplagte elektriske valget. CNHL tilbyr flere alternativer med EC5-kontakt, inkludert pakker på 5200 mAh, 6600 mAh og 8000 mAh.

Men å velge batteri til denne trucken innebærer mer enn å matche spenningen. QUAKE 4S introduserer en ny plattform i 1/8-skala med chassis med høyt tyngdepunkt, firehjulsdrift med tre differensialer og et kraftig børsteløst system. Batterivekt, utladingskapasitet, fysiske dimensjoner og sikker montering fortjener oppmerksomhet, særlig hvis du liker hopp, wheelies og aggressiv terrengkjøring.

I denne veiledningen ser vi nærmere på hva som gjør QUAKE 4S annerledes, forklarer batterikravene, sammenligner praktiske 4S-kapasiteter og hjelper deg med å avgjøre hvilken CNHL-pakke som passer best til oppsettet ditt. Du kan også gå direkte til vår ARRMA QUAKE 4S-batterisamling for å se de tilgjengelige alternativene.

ARRMA QUAKE 4S DSC 4X4 børsteløs monstertruck i et terrenghopp

Hva er ARRMA QUAKE 4S? En ny type 4S-monstertruck

ARRMA QUAKE 4S DSC 4X4 RTR er et viktig tilskudd til ARRMA-serien av monstertrucker. I stedet for bare å montere en større motor i et eksisterende kjøretøy introduserte ARRMA QUAKE 4S som den første modellen på selskapets Next Gen 4S-plattform.

Dimensjonene i 1/8-skala gir den et markant nærvær: omtrent 580 mm lang, 414 mm bred og 280 mm høy, med en akselavstand på 367 mm. Den oppgitte kjøretøyvekten er rundt 6,12 kg. Dette er en stor elektrisk monstertruck beregnet for store dekk, ujevne underlag og energisk kjøring.

Det mest særpregede trekket er kanskje chassiset med høyt tyngdepunkt. Mens noen terrengbaserte RC-plattformer prioriterer flate svinger og presise racinglinjer, legger QUAKE vekt på dramatiske vektoverføringer, løft av forhjulene og bevegelsene som forbindes med monstertrucker i full størrelse.

Et hevet chassis øker bakkeklaringen, store dekk med dype chevron-mønstre gir veigrep i terrenget, og en integrert wheelie-bøyle bidrar til å håndtere akselerasjon som løfter hjulene. Fjæringen bruker gjengede aluminiumsdempere med kraftige stempelstenger, mens det dype chassiset i komposittmateriale og de sammenlåsende strukturelle komponentene er utformet med tanke på slitestyrke og vedlikehold.

For batterikjøpere er disse egenskapene viktige. En 4S-pakke leverer strøm til et relativt tungt kjøretøy som kan utsettes for raske gassendringer og kraftige landingsstøt. Derfor er både strømegenskaper og fysisk batteribeskyttelse relevante hensyn.

ARRMA QUAKE 4S Next Gen 4S-monstertruckplattform og design med høyt tyngdepunkt

ARRMAs Next Gen 4S-plattform introduserer en større monstertruck-konfigurasjon.

ARRMA QUAKE 4S-spesifikasjoner i korte trekk

Før du velger batteri, er det nyttig å forstå maskinvaren som leverer og styrer effekten.

Modell ARRMA QUAKE 4S DSC 4X4 RTR
Kjøretøytype Elektrisk monstertruck i 1/8-skala
Drivverk 4WD, tre differensialer
Motor Spektrum Firma 3674 2300Kv børsteløs
ESC Spektrum Firma 150A Smart V2
Batterier som støttes Én standard 3S- eller 4S-LiPo
Maksimal batteristørrelse 160 × 50 × 70 mm
Batterikontakt IC5
Krav til fabrikkmontert batterikasse LiPo med hardkasse
Akselavstand 367 mm
Mål 580 × 414 × 280 mm
Oppgitt vekt Ca. 6,12 kg
Stabilitetsteknologi Spektrum DSC, fire valgbare moduser

Hvorfor QUAKE 4S-drivsystemet er viktig

I hjertet av QUAKE sitter en Spektrum Firma 3674 2300Kv børsteløs motor som styres av en Firma 150A Smart V2 ESC. Motoren bruker en kjøleribbe og kjølevifte, mens ARRMA også har integrert ekstra luftstrømstyring rundt drivsystemet.

Motorens lengde på 74 mm er større enn 68 mm-formatet som er angitt for tidligere ARRMA 4S-kjøretøy. Dette gir et større motorvolum som kan støtte en mer omfattende dreiemomentproduserende konstruksjon, selv om faktisk hjuldreiemoment og akselerasjon også avhenger av utveksling, strømtilførsel og driftsforhold.

Kjølesystem for ARRMA QUAKE 4S Spektrum Firma 150A ESC og 3674 2300Kv børsteløs motor

Det standardmonterte børsteløse Spektrum-drivsystemet støtter standard 3S- og 4S-LiPo-drift.

En 4S LiPo leverer nominelt 14,8 V og når 16,8 V ved full lading. Sammenlignet med en 3S LiPo gir den høyere driftsspenning til ESC-en. Det gir potensielt høyere motorhastighet og mer effekt innenfor begrensningene til drivverket og elektronikken.

Et batteri er imidlertid ikke en ytelsesoppgradering bare fordi det har en enorm oppgitt C-rating. Motoren og ESC-en trekker strømmen som kreves av belastningen. Et egnet batteri må opprettholde akseptabel spenning og temperatur under denne belastningen, men installering av en batteripakke med en overdrevent høy teoretisk strømkapasitet øker ikke automatisk truckens hastighet.

Det praktiske målet er å velge et batteri som kombinerer tilstrekkelig strømevne med kapasiteten og den fysiske konfigurasjonen du faktisk trenger.

Spektrum DSC: Mer kontroll for en kraftig monstertruck

QUAKE 4S inkluderer også Spektrum Dynamic Stability Control (DSC), et elektronisk styreassistansesystem utviklet for å registrere overstyring og utføre korrigering med motstyring.

Fire valgbare moduser lar føreren velge assistansenivået. Dette kan være nyttig når man lærer hvordan trucken oppfører seg på løst underlag, der et plutselig gasspådrag kan forstyrre veigrepet og raskt rotere kjøretøyet.

Spektrum Dynamic Stability Control DSC-styringskorrigeringssystem brukt i ARRMA QUAKE 4S

For erfarne førere er den egentlige interessen ikke bare tilgjengeligheten av elektronisk korrigering. Det handler om hvordan det nye chassiset, dekkene, fjæringen og DSC fungerer sammen under akselerasjon, svingkjøring og stabilisering etter landing.

DSC endrer ikke batteriets elektriske krav. Men ved å gjøre lastebilen enklere å kontrollere under krevende kjøring gir det enda en grunn til å velge en pålitelig 4S-pakke fremfor å fokusere utelukkende på spenning eller C-klassifisering.

Slik velger du det beste 4S LiPo-batteriet til ARRMA QUAKE 4S

For dette kjøretøyet anbefaler vi å vurdere fire faktorer samlet: batterispenning, kapasitet, fysiske mål og strømytelse. Batteriets vekt og konstruksjonen av batterikassen bør også tas i betraktning, siden lastebilen er beregnet for hard terrengkjøring.

1. Spenning: Standard 14,8V 4S LiPo er utgangspunktet

En standard 4S LiPo-pakke har fire celler koblet i serie. Hver celle har en nominell spenning på 3,7V, noe som gir en samlet nominell spenning på 14,8V. Når pakken balanseringslades til 4,20V per celle, når den 16,8V.

Dette er standardkonfigurasjonen på 4S som støttes av standard-ESC-en. Selv om noen hobbyister diskuterer 6S-konverteringer eller LiHV-batterier med høyere spenning, er dette separate spørsmål fra valg av en kompatibel pakke til fabrikkens strømsystem.

2. Kapasitet: Er 5000mAh, 6600mAh eller 8000mAh best?

Batterikapasitet måles i milliampèretimer (mAh). For pakker med samme nominelle spenning betyr høyere kapasitet vanligvis mer tilgjengelig lagret energi.

Et 5200mAh 4S-batteri lagrer omtrent 77Wh nominell energi, mens 6600mAh gir rundt 98Wh og 8000mAh gir omtrent 118Wh. Disse tallene er nyttige for å sammenligne nominelle energireserver, men de representerer ikke garanterte kjøretider.

En tyngre lastebil, gjentatte starter med full gass, høyt gress og lange wheelie-økter kan alle øke det gjennomsnittlige strømforbruket. To eiere som bruker identiske batteripakker, kan derfor oppleve svært forskjellig kjøretid.

Til vanlig bashing kan en pakke på rundt 6000–7000mAh gi et nyttig kompromiss mellom kapasitet og vekt. Hvis du foretrekker lengre økter med færre batteribytter, er en pakke på 8000mAh verdt å vurdere, forutsatt at den ekstra vekten og de fysiske målene passer til oppsettet ditt.

3. C-klassifisering: Tenk på strømleveransen, ikke bare merkingen

C-klassifiseringen uttrykker en batteriprodusents oppgitte utladingskapasitet i forhold til kapasiteten. En pakke med 120C har en høyere teoretisk utladingsspesifikasjon enn en tilsvarende pakke med 90C, men oppgitte klassifiseringer er ikke standardiserte ytelsestester på tvers av alle produsenter.

Ytelse i praksis avhenger av cellekonstruksjon, intern motstand, driftstemperatur, kabelkvalitet, kontaktenes tilstand og kjøretøyets elektriske belastning. Et godt tilpasset batteri med tilstrekkelig strømytelse er mer verdifullt enn en imponerende spesifikasjon som ikke gir noen praktisk fordel.

4. Fysisk passform: Grensen på 160 × 50 × 70mm

Den oppgitte grensen for batteriplass i QUAKE 4S er 160 mm i lengden, 50 mm i bredden og 70 mm i høyden. Selv om batterirommet har relativt god plass, skal disse målene aldri behandles som om de innebærer ubegrenset klaring.

Batteriledninger, kontaktens plassering, toleransene i batterikassen og det justerbare fastholdingssystemet påvirker den faktiske passformen. Hvis et batteri måler nøyaktig 160 mm i lengden, har det ingen nominell lengdemargin. Kontroller alltid installasjonen i stedet for å tvinge batteripakken på plass.

ARRMA QUAKE 4S-batterirom med justerbar skrallefestestropp og batterifastholdingssystem

Det justerbare batterirommet er utformet for å gjøre batteriinstallasjon og bytte av batteripakke enklere.

Tre CNHL 4S-batterier som er verdt å vurdere

For QUAKE 4S-eiere ville vi startet med å sammenligne tre CNHL Racing Series-pakker med ulike prioriteringer for kapasitet og vekt. Følgende spesifikasjoner er basert på publisert produktinformasjon fra CNHL, ikke en gjennomført batteritest spesifikt for QUAKE.

Batteri Vekt Mål Prioritet
6600mAh 120C Hardcase 608g 138 × 48 × 47mm Beste allroundvalg
8000mAh 120C Hardcase 632g 139 × 48 × 47mm Høyere kapasitet
5200mAh 90C Softcase 524g 160 × 45 × 37mm Spesialisert lettvektsoppsett

CNHL Racing 6600mAh 4S 120C: Vårt allsidige valg

CNHL Racing 6600mAh 4S 120C Hardcase med EC5 gir en attraktiv mellomløsning mellom lagret energi, vekt og fysiske mål.

Med en vekt på omtrent 608 g tilbyr dette batteriet en nominell kapasitet på 6600mAh og en spesifikasjon for kontinuerlig utlading på 120C. Den kompakte nominelle lengden på 138 mm gir mer oppgitt lengdemargin i batteriskuffen enn en pakke på 160 mm, mens hardcaset følger ARRMA sitt oppgitte krav til batterikasse.

Dette er batteripakken vi først ville vurdert for variert terrengkjøring, gjentatte akselerasjoner og fritidskjøring der en balansert kapasitet er viktigere enn å velge det største tilgjengelige batteriet.

CNHL Racing 8000mAh 4S 120C: Mer energi for lengre økter

CNHL Racing 8000mAh 4S 120C Hardcase med EC5 er vårt valg med høy kapasitet.

Sammenlignet med 6600mAh-modellen gir den omtrent 21 % større nominell energikapasitet, mens den oppgitte vekten bare er rundt 24 g høyere. Det gjør den spesielt attraktiv for førere som ønsker lengre kjøretid uten en stor økning i den oppgitte batterivekten.

Høyere kapasitet gjør selvsagt ikke trucken automatisk raskere. Den viktigste fordelen er den større energireserven, og den nøyaktige fordelen når det gjelder kjøretid avhenger av kjøreforholdene.

CNHL Racing 5200mAh 4S 90C: Et lettere spesialalternativ

CNHL Racing 5200mAh 4S 90C EC5 har en annen konstruksjon. Den veier omtrent 524g og bruker softcase-konstruksjon.

Erfarne RC-hobbyister utforsker noen ganger lettere pakker i spesialtilpassede installasjoner, særlig når installert masse og batteriets plassering er viktig. QUAKE's fabrikkveiledning spesifiserer imidlertid hardcase-batterier, og denne pakken på 5200mAh har en nominell lengde på nøyaktig 160mm, som samsvarer med den oppgitte grensen for batteriholderen.

Den bør derfor behandles som et spesialalternativ som krever en uavhengig vurdering av monteringen, ikke som en fabrikkgodkjent plug-and-play-anbefaling. En softcase-pakke trenger tilstrekkelig fysisk beskyttelse, sikker innfesting og klaring fra bevegelige deler og skarpe kanter; disse tiltakene endrer ikke produsentens angitte krav.

Du kan sammenligne disse batteriene og andre tilgjengelige kapasiteter i vår CNHL ARRMA QUAKE 4S Battery Collection.

Hardcase vs Softcase: Hva er det egentlig som endres?

En vanlig misforståelse er at hardcase- og softcase-batterier må oppføre seg forskjellig elektrisk. I virkeligheten kan en hardcase 4S-pakke og en softcase 4S-pakke ha samme nominelle spenning, lignende celleteknologi og sammenlignbare utladingsegenskaper.

Den vesentlige forskjellen er den fysiske beskyttelsen. Et hardcase-batteri har et stivt ytterhylster, mens et softcase-batteri vanligvis er avhengig av krympeplast rundt cellene. På en monstertruck kan batteriet bli utsatt for plutselig akselerasjon av chassiset, vibrasjoner, velt og støt samt rusk. Kapslingen og festeløsningen må beskytte cellene mot disse belastningene.

Derfor er ARRMA's offisielle krav viktig. Selv om erfarne hobbyister kanskje forstår hvordan man konstruerer spesialtilpassede fester og beskyttende strukturer, bør en Softcase-pakke ikke markedsføres som om ARRMA har godkjent den for standard QUAKE.

Hvis det å følge fabrikkens instruksjoner er din prioritet, bør du bruke et hardcase-batteri i passende størrelse. Du kan utforske flere alternativer i CNHL Hardcase LiPo Battery Collection.

EC5 mot IC5: Kan du bruke et CNHL-batteri uten adapter?

Standard QUAKE 4S bruker en Spektrum IC5-strømkontakt. Konvensjonelle EC5- og IC5-kontakter er kompatible ved hovedstrømkontaktene, så et riktig konfigurert CNHL EC5-batteri kan kobles til for normal positiv og negativ strømforsyning.

Forskjellen gjelder funksjonene i Spektrum Smart-batterier. Et vanlig CNHL EC5-batteri overfører ikke de ekstra batterispesifikke Smart-dataene som er tilgjengelige fra kompatible Spektrum Smart-pakker. Det leverer konvensjonell batteristrøm, men gir ikke automatisk Smart-batteriidentifikasjon eller tilhørende batteritelemetri.

Kontroller alltid kontaktens polaritet og tilstand før du kobler til. Sørg også for at laderen støtter batteriets faktiske balansekontakt og valgte kjemi.

Kan ARRMA QUAKE 4S bruke LiHV- eller 6S-batterier?

Batterioppgraderinger er et populært tema hver gang en ny RC-lastebil lanseres, og oppsett med høyere spenning er et åpenbart interessepunkt. Men det er forskjell på hva erfarne byggere kan modifisere, og hva standardkjøretøyet offisielt støtter.

En standard 4S LiPo når 16.8V ved full lading. En 4S LiHV kan nå 17.4V når den lades til 4.35V per celle. Standard-QUAKE-ESC-en er spesifisert for bruk med standard 3S–4S LiPo, og godkjenning for LiHV ved full spenning er ikke fastslått.

Noen erfarne brukere lader LiHV-batterier bare til den vanlige øvre LiPo-grensen på 4.20V per celle. Dette unngår den høyere fulladingsspenningen, men fastslår ikke i seg selv at en bestemt ESC- og batterikombinasjon er godkjent. Produsentens veiledning og riktige laderinnstillinger er fortsatt avgjørende.

Et 6S-batteri er ikke egnet for den opprinnelige 3S–4S-elektronikken. En ekte 6S-konvertering vil kreve en separat vurdert motor- og ESC-konfigurasjon, samt vurdering av belastning på drivverket, utveksling, temperaturer og andre mekaniske begrensninger. Det må ikke forveksles med å velge et batteri til standard QUAKE.

QUAKE 4S mot andre monstertrucker: Hva gjør den interessant?

QUAKE 4S går inn i et konkurransepreget og entusiastisk RC-marked. Kjøpere som sammenligner store 4S-monstertrucker, vurderer naturlig modeller som Traxxas Maxx og eksisterende ARRMA-plattformer, inkludert Outcast og Kraton 4S.

Det som skiller QUAKE på papiret, er kombinasjonen av en nyutviklet plattform, monstertruck-egenskaper med høyt tyngdepunkt, DSC-styringsassistanse og vekt på enklere vedlikehold.

Dets system med firehjulsdrift og tre differensialer er også en viktig del av designet. Sammenlignet med en monstertruck med tohjulsdrift endrer drift på alle fire hjul hvordan trekkraften overføres, og hvordan kjøretøyet reagerer under akselerasjon på løst underlag. Det garanterer ikke bedre kjøreegenskaper i alle situasjoner, men gir en tydelig annerledes kjøreopplevelse.

Til syvende og sist krever påstander om hvilken truck som er raskere, sterkere eller mer holdbar, kontrollerte sammenligninger i virkeligheten. Ved lansering er QUAKEs sterkeste dokumentasjon den publiserte ingeniørspesifikasjonen, ikke etablerte resultater fra langvarig bruk.

Tips for installasjon, lading og vedlikehold av batteriet

Før første kjøretur bør du kontrollere hvordan batteriet ligger i skuffen. Det skal være sikret mot bevegelse uten at kabinettet klemmes eller ledningene utsettes for stor belastning. Sørg for at kontakten ikke kan nå roterende komponenter, og at kablene holdes unna fjæringsbevegelsene.

Bruk riktig modus for balansert 4S-lading av batteriet. En standard 14.8V LiPo når 16.8V når den er fulladet. Følg CNHLs ladespesifikke instruksjoner for pakken, inspiser batteriet etter støt, og ikke lad opp en oppsvulmet, punktert, knust eller på annen måte skadet pakke.

For en tung monstertruck er det spesielt nyttig å overvåke temperaturen etter kjøring i høyt gress eller gjentatte starter med høy belastning. Motor- og ESC-varme avhenger av mer enn batterikapasiteten, og for høye temperaturer bør føre til at du kontrollerer motstand i drivverket, utveksling, kjøling og kjøreforhold før du fortsetter.

QUAKE leveres ikke med kjørebatteri eller lader. Hvis du trenger ladeutstyr, kan du se utvalget av CNHL LiPo-ladere.

Vanlige spørsmål om batterier til ARRMA QUAKE 4S

Hvilket batteri trenger ARRMA QUAKE 4S?

Elektronikken fra fabrikken støtter ett standard 3S- eller 4S-LiPo-batteri, og ARRMA spesifiserer hardcase-konstruksjon. For den fullstendige fabrikkgodkjente 4S-konfigurasjonen velger du en 14.8V 4S-pakke med riktig størrelse og en kompatibel hovedstrømkontakt.

Hvor stor er batteriskuffen?

ARRMA oppgir maksimale batterimål på 160 × 50 × 70mm. Ta alltid hensyn til produksjonstoleranser, kabelføring og det faktiske festesystemet.

Er et 6600mAh 4S-batteri et godt valg?

Et hardcase-batteri på 6600mAh 4S med riktig størrelse kan gi en nyttig balanse mellom kapasitet og vekt. CNHL Racing 6600mAh 120C EC5-modellen er vår primære kandidat basert på de oppgitte spesifikasjonene, med forbehold om bekreftelse av fysisk passform.

Kan jeg bruke et 8000mAh 4S-batteri?

CNHL Racing 8000mAh 4S 120C Hardcase har passende mål på papiret og bruker standard 4S-spenning. Den høyere angitte kapasiteten gir potensielt lengre kjøretid, men selve installasjonen og batterifeste må fortsatt kontrolleres.

Er en softcase 4S LiPo kompatibel?

En softcase-pakke kan ha samme elektriske spenning og kontakts­pesifikasjoner som en hardcase-pakke. ARRMA krever imidlertid uttrykkelig hardcase-batterier til QUAKE 4S. Installasjon av softcase-batterier er utenfor fabrikkens anbefalinger og bør ikke anses som trygg eller godkjent bare fordi spenningen stemmer.

Kan et EC5-batteri kobles til en IC5-kontakt?

Ja. EC5 og IC5 støtter kompatible hovedstrømtilkoblinger. Konvensjonelle EC5-batterier tilbyr ikke spesifikke Spektrum Smart-batteridatafunksjoner.

Gjør et større batteri trucken raskere?

Ikke nødvendigvis. Å øke mAh ved samme spenning øker hovedsakelig den nominelle energikapasiteten. Hastighet og akselerasjon avhenger også av utveksling, motor, ESC, veigrep og batterispenningens egenskaper under belastning.

Hvor rask er ARRMA QUAKE 4S?

Et pålitelig tall for toppfart krever en dokumentert testkonfigurasjon og måling. Motorspesifikasjonen på 2300Kv alene fastslår ikke den reelle makshastigheten, som varierer med utveksling, dekkdiameter, batterispenning, underlag og belastning.

Hvor lenge varer et 4S-batteri?

Kjøretiden kan ikke forutsies nøyaktig ut fra mAh alene. Gress, grus, aggressive starter, belastning på dekkene, temperatur og gjennomsnittlig gasspådrag påvirker alle forbruket. En batteripakke med høyere kapasitet lagrer vanligvis mer energi, men garanterer ikke et fast antall ekstra minutter.

Kan standard QUAKE 4S kjøre på 6S?

Nei. Standard-ESC-en er spesifisert for 3S–4S LiPo-drift. En 6S-konvertering krever separate elektronikk- og drivlinjevurderinger og er ikke et batterialternativ som støttes fra fabrikken.

Avsluttende tanker: Slik velger du riktig batteri til QUAKE 4S

ARRMA QUAKE 4S kombinerer en ny 4WD-monstertruckplattform, dramatisk chassisatferd, Spektrum DSC-assistanse og et kraftig 4S-børsteløst system. Utformingen gjør den spesielt interessant for førere som liker energisk bashing fremfor rent banefokusert ytelse.

For et konvensjonelt 4S-oppsett i fabrikkstil er førstevalget vårt CNHL Racing 6600mAh 4S 120C hardcase. Hvis du foretrekker større kapasitet, er 8000mAh 4S 120C hardcase absolutt verdt å vurdere.

Uansett hvilken kapasitet du velger, er det beste batteriet det som passer til standardelektronikken, kan monteres sikkert og gir den energireserven du trenger for din foretrukne kjørestil.

Klar til å velge batteri? Utforsk den dedikerte CNHL ARRMA QUAKE 4S-batterikolleksjonen for å sammenligne kapasitet, utladningsverdier, dimensjoner og tilgjengelige batteripakker med EC5.

For andre RC-kjøretøy kan du se gjennom vår CNHL RC-batterier-kolleksjon.

Forrige artikkel GEPRC Vapor 8S O4 Pro-anmeldelse: Er 8S verdt det fremfor 6S?
Neste artikkel Team Associated RC10 6x6 forklart: Hvorfor har denne formel-RC-bilen seks hjul?

Legg igjen en kommentar

Kommentarer må godkjennes før de vises

* Obligatoriske felt

CNHL Lipo-batterier

CNHL har som mål å tilby høykvalitets Li-Po-batterier og RC-produkter til alle hobbyentusiaster med utmerket kundeservice og konkurransedyktige priser

VIS ALLE
TOP