CNHL Lipo Batterijen
CNHL streeft ernaar hoogwaardige Li-Po batterijen en RC-producten te leveren aan alle hobbyisten met uitstekende klantenservice en concurrerende prijzen
De GEPRC Vapor 8S O4 Pro is een overtuigende vijf-inch FPV-drone, maar de overstap van 6S naar 8S is genuanceerder dan simpelweg twee accucellen toevoegen en een dramatische snelheidsverhoging verwachten. Het sterkere frame, de speciale hoogspannings-elektronica, de motoren van 1570 KV en de vernieuwde camerabevestiging voor de DJI O4 Pro maken dit een capabel platform voor freestyle en cinematische FPV. Hogere accukosten, meer gewicht en een verrassend vertrouwd vlieggedrag betekenen echter dat de upgrade niet voor iedere piloot even zinvol zal zijn.
Als je al een Vapor 6S bezit die precies vliegt zoals je wilt, is de 8S-versie niet automatisch een must-have. Als je graag experimenteert met systemen met een hogere spanning, een zwaar verstevigde vijf-inch quad wilt of helemaal vanaf nul een nieuwe FPV-configuratie opbouwt, verdient de Vapor 8S serieuze aandacht.
Deze review kijkt verder dan opvallende spanningswaarden en promotionele claims. We onderzoeken de D5- en X5-airframes, de werkelijke gevolgen van het 8S-voedingssysteem, spanningsval van de accu, vliegtijd, camerastabilisatie, 6S-compatibiliteit, eigendomskosten en de beste accuopties voor verschillende vliegstijlen.

De Vapor 8S doet veel belangrijke dingen goed. De verstevigde constructie wekt vertrouwen, de speciale 8S-aandrijflijn biedt volop bruikbaar gasbereik en het vijf-inchplatform behoudt het soepele, responsieve karakter dat de Vapor-familie aantrekkelijk maakt.
Er is een bijzonder plezierige balans tussen gecontroleerd vliegen met weinig gas en agressieve acceleratie. De quad hoeft niet op vol vermogen te worden gevlogen om nauwkeurig aan te voelen, terwijl er genoeg prestaties beschikbaar zijn voor snelle klimvluchten en spannende freestyle-overgangen.
Waar de verwachtingen moeten worden bijgesteld, is de overstap vanaf 6S. De 8S-versie is niet per se een dramatische sprong voorwaarts in pure snelheid. De motor-KV is verlaagd ten opzichte van het eerdere 6S-model, en de sterkere constructie en grotere accu verhogen het gewicht dat het aandrijfsysteem moet dragen.
Dat maakt de Vapor 8S tot een interessant technisch compromis: meer spanning en een robuuster toestel, zonder de vertrouwde besturing van een vijf-inch quad te verliezen.
Ons oordeel: Dit is een sterke keuze voor piloten die een speciaal ontworpen 8S-freestyleplatform willen. Voor bestaande 6S-eigenaren die tevreden zijn met hun huidige prestaties, verdienen de kosten en praktische voordelen een zorgvuldige vergelijking voordat ze upgraden.
De Vapor 8S is niet zomaar een spanningsupgrade. GEPRC heeft het frame verstevigd en belangrijke elektronica aangepast aan de nieuwe stroomconfiguratie.
Een van de meest zichtbare veranderingen is de overstap naar 7mm dikke koolstofvezelarmen. Het eerdere Vapor 6S-frame gebruikt armen van 5mm, waardoor de 8S-versie een merkbaar robuustere constructie heeft.
Een grotere armdikte kan de stijfheid en slagvastheid verbeteren, hoewel het werkelijke resultaat van een crash nog steeds afhangt van de impacthoek, de koolstofconstructie en de onderdelen die de kracht opvangen.
Voor freestylepiloten die af en toe takken raken, een opening verkeerd inschatten of veeleisende manoeuvres oefenen, is de extra structurele marge aantrekkelijk. Het nadeel is het extra gewicht. Een steviger frame kan meer misbruik doorstaan, maar dat gewicht heeft ook invloed op de acceleratie, het remmen en de energie die nodig is om van richting te veranderen.
De vernieuwde aluminium constructie voor camerabescherming en de lip aan de voorkant helpen de dure O4 Pro-camera te beschermen. Beschermende zijpanelen en vervangbare onderdelen ondersteunen bovendien de praktische freestylefunctie van de drone.
De Vapor 8S gebruikt de GEPRC TAKER F722 8S-flightcontroller en de TAKER H65 8S 32-bit 65A 4-in-1-ESC. Deze zijn bedoeld voor het hoogspanningsvoedingssysteem, in plaats van oudere 6S-elektronica buiten de ontwerpspecificaties te laten werken.
De SPEEDX2 2207 1570KV-motoren drijven GEMFAN 51477-propellers van vijf inch aan. De lagere motor-KV is een bijzonder belangrijk detail, omdat dit verklaart waarom een hogere spanning niet automatisch leidt tot een enorme toename van het maximale propellertoerental.
| Specificatie | Vapor D5 8S | Vapor X5 8S |
|---|---|---|
| Frame-indeling | Deadcat | Symmetrische X |
| Wielbasis | 238mm | 230mm |
| Armdikte | 7 mm | 7 mm |
| Flightcontroller | TAKER F722 8S | TAKER F722 8S |
| ESC | 65A 32-bit 4-in-1 | 65A 32-bit 4-in-1 |
| Motoren | SPEEDX2 2207 1570KV | SPEEDX2 2207 1570KV |
| Propellers | GEMFAN 51477 | GEMFAN 51477 |
| Camera / VTX | DJI O4 Air Unit Pro | DJI O4 Air Unit Pro |
| Gepubliceerd PNP-gewicht | 511g ±5g | 504g ±5g |
| Aanbevolen batterij | 8S 1300–1800mAh LiPo | 8S 1300–1800mAh LiPo |
| Batterijaansluiting | XT60 | XT60 |
| GEPRC-vliegtijd | 12 minuten | 12 minuten |

De D5 en X5 bieden verschillende voordelen, maar geen van beide ontwerpen is automatisch superieur voor elk type vlucht.
De Vapor D5 Deadcat heeft een indeling met voorste armen die bedoeld is om de propellers buiten het beeld van de camera aan de voorkant te houden. Voor cinematografische FPV is dit nuttig, omdat een schone beeldcompositie minder vaak vereist dat de propellertips worden weggecropt. Dit is vooral aantrekkelijk bij het filmen van berglandschappen, ruime bochten of vloeiende lijnen dicht bij de grond.
De Vapor X5 heeft een symmetrische lay-out met een gelijkmatigere plaatsing van de motoren rond het midden van het frame. Veel freestylepiloten waarderen deze geometrie vanwege het consistente rotatiegedrag en de voorspelbare respons tijdens rollen, flips en complexe overgangen.
Een Deadcat-drone is echter niet beperkt tot rustig cinematografisch vliegen. De afstelling van de flightcontroller, motorprestaties, het zwaartepunt en de voorkeur van de piloot zijn veel belangrijker dan een eenvoudige scheiding tussen "cinematisch" en "freestyle".
De praktische beslissing is daarom eenvoudig: kies D5 wanneer een onbelemmerd zicht van de camera naar voren belangrijk is; kies X5 wanneer symmetrische framegeometrie je prioriteit heeft. De elektrische vereisten voor de accu blijven hetzelfde.
Het interessantste kenmerk van de Vapor 8S is niet simpelweg het maximale vermogen. Het is de combinatie van gecontroleerd gedrag bij weinig gas en het aanzienlijke vermogen dat beschikbaar is wanneer je daarom vraagt.
Ondanks het verstevigde frame en de krachtige aandrijflijn kan de Vapor 8S soepel worden gevlogen met gematigd gas. Dit is belangrijker dan het aanvankelijk misschien lijkt. Een drone die een consistente lijn aanhoudt zonder constante correcties, is niet alleen plezierig voor cinematografisch vliegen, maar ook voor het ontwikkelen van een betere freestyletechniek.
De 1570KV-motoren helpen die respons vorm te geven. Motor-KV beïnvloedt het theoretische onbelaste toerental per volt, maar het gevoel van de gasrespons hangt ook af van de afstelling van de flightcontroller, propellers, totale massa en zenderinstellingen.
Een voordeel van een aandrijfsysteem met voldoende stuwkrachtreserve is dat normaal cruisen niet vereist dat je voortdurend dicht bij het maximale vermogen opereert. Het exacte percentage gas tijdens het zweven verandert echter afhankelijk van de accuspanning, propellerefficiëntie en het gewicht van het toestel. Het mag niet als een vaste specificatie worden beschouwd.
Geef gas en de Vapor 8S gedraagt zich als een serieuze prestatiedrone. Snelle stijgingen en punch-outs maken nadrukkelijk deel uit van de beoogde vliegstijl.
Maar maximale topsnelheid is een andere kwestie. Een accu met een hogere spanning garandeert geen spectaculaire toename van de maximumsnelheid wanneer ook de motor-KV en het propellersysteem zijn veranderd.
De combinatie van een hogere spanning en motoren met een lagere KV-waarde van de Vapor 8S is er juist een reden voor dat de prestaties voor een ervaren 6S-piloot vertrouwder kunnen aanvoelen dan verwacht. Het verschil is niet per se de overweldigende sprong die veel piloten zich herinneren van de overstap van 4S naar 6S jaren geleden.
Voor piloten die boven alles maximale snelheid in een rechte lijn zoeken, moet de Vapor 8S niet uitsluitend worden aangeschaft vanuit de aanname dat acht cellen automatisch de snelste optie maken. Propellerpitch, motorkarakteristieken, aerodynamische weerstand, spanning onder belasting en elektronische instellingen hebben allemaal invloed op het resultaat.
Extra framemateriaal en voedingscomponenten met een hogere capaciteit vergroten de structurele robuustheid, maar voegen ook massa toe. Dat wordt belangrijk tijdens snel afremmen en richtingsveranderingen, omdat de motoren een grotere traagheid moeten overwinnen.
Dezelfde relatie geldt voor de accukeuze. Een zwaardere accu kan meer energie bevatten, maar door het extra gewicht kan het toestel stabieler en minder direct responsief aanvoelen. Geen van beide sensaties is universeel goed of slecht; verschillende piloten geven de voorkeur aan verschillende vliegeigenschappen.
Voor freestyle is de nuttige vraag niet simpelweg hoeveel gram de quad weegt. Het gaat erom of het aandrijfsysteem, het zwaartepunt en de accukeuze de gewenste stuurrespons opleveren.
Een standaard 6S-LiPo heeft een nominale spanning van 22,2 V. Een standaard 8S-LiPo heeft een nominale spanning van 29,6 V, een toename van een derde.
Bij hetzelfde geleverde elektrische vermogen kan het systeem met de hogere spanning minder stroom gebruiken. Een lagere stroom kan weerstandsverliezen in geschikte bedrading en elektrische componenten verminderen, maar verbetert niet automatisch de efficiëntie van het volledige toestel.
De relatie tussen accuspanning en motortoerental helpt dit te verklaren.
| Voedingssysteem | Vapor 6S | Vapor 8S |
|---|---|---|
| Nominale accuspanning | 22,2 V | 29.6V |
| Motor-KV | 1960KV | 1570KV |
| Theoretisch onbelast toerental bij nominale spanning | Ongeveer 43.512 | Ongeveer 46.472 |
| Armdikte | 5 mm | 7 mm |
| Accu-ecosysteem | Meer gevestigd | Meer gespecialiseerd |
Deze toerentallen zijn eenvoudige berekeningen van spanning maal KV, geen gemeten toerentallen of gegarandeerde snelheden. Het motortoerental onder propellerbelasting zal verschillen, en de 6S- en 8S-versies gebruiken ook verschillende specificaties voor de standaardpropellers.
Het belangrijke punt is dat de nominale spanningsverhoging grotendeels wordt gecompenseerd door de wijziging in motor-KV. Het theoretische onbelaste toerentalverschil van de motor bedraagt slechts ongeveer 6,8%, hoewel de accuspanning 33,3% hoger is.
Dit betekent niet dat de twee voedingssystemen identiek zijn. Hun stroomgedrag, batterij-energie, gasreserve, propellerbelasting en beschikbare vermogen kunnen nog steeds aanzienlijk verschillen. Het verklaart wel waarom het misleidend is om een FPV-drone uitsluitend op basis van het aantal accucellen te beoordelen.
Een 8S-platform kan aantrekkelijk zijn voor piloten die elektrische efficiëntie bij hogere spanning willen verkennen, voldoende ruimte hebben voor geschikte accu's en het geen probleem vinden om rond een meer gespecialiseerd voedingssysteem af te stellen.
Het kan ook aantrekkelijk zijn wanneer je een nieuw toestel koopt in plaats van een bestaand toestel te upgraden. De keuze is eenvoudiger als je nog geen grote voorraad compatibele 6S-accu's en laders hebt.
Als je bestaande Vapor 6S al aan je freestyle- en cinematografische behoeften voldoet, brengt overstappen naar 8S praktische kosten met zich mee zonder garantie op een transformerende verbetering van de vliegprestaties.
Tot die kosten behoren extra accu's, een geschikte 8S-lader, het hogere accugewicht en mogelijk andere reserveonderdelen of accessoires. Het sterkere frame is aantrekkelijk, maar duurzaamheid alleen rechtvaardigt mogelijk niet dat je een perfect goede 6S-configuratie vervangt.
De beste reden om voor de Vapor 8S te kiezen is dat het complete pakket past bij de manier waarop je wilt vliegen - niet simpelweg omdat acht cellen krachtiger klinken dan zes.

GEPRC vermeldt voor de Vapor 8S een vliegtijd van 12 minuten. Dat is een nuttige referentie van de fabrikant, maar dit moet niet worden opgevat als een gegarandeerde duur voor agressieve freestyle, elke compatibele accu of alle weersomstandigheden.
Een FPV-drone van vijf inch kan een sterk verschillend gemiddeld stroomverbruik hebben, afhankelijk van hoe ermee wordt gevlogen. Zweven, soepel cruisen, herhaaldelijk klimmen met hoog gas en snelle freestylemanoeuvres veroorzaken zeer verschillende elektrische belastingen.
Capaciteit wordt normaal uitgedrukt in milliampère-uur, maar voor het vergelijken van accu's met verschillende spanningen is wattuur de informatievere waarde.
Een standaard 8S LiPo van 1500 mAh slaat bijvoorbeeld ongeveer 44.4Wh nominale energie op. Een standaard 6S LiPo van 1500 mAh slaat ongeveer 33.3Wh op.
Daardoor is de nominale energie van de 8S bij dezelfde mAh-classificatie een derde hoger, maar de accu bevat ook meer cellen en weegt over het algemeen meer. De vliegtijd hangt af van hoeveel van die energie het toestel per minuut verbruikt, niet simpelweg van hoeveel energie het accupakket opslaat.
Bij de Vapor 8S hebben het accugewicht, de afstelling van de vluchtcontroller, het rendement van de propellers, de benodigde gasstand en de belasting door accessoires allemaal invloed op de energie die tijdens de vlucht wordt verbruikt.
Krachtige punch-outs vragen veel stroom van een LiPo-accu. Onder belasting daalt de accuspanning tijdelijk door de interne weerstand. Dit staat bekend als spanningsval.
Een accu kan daarom tijdens een agressieve klim een waarschuwing voor lage spanning geven, zelfs wanneer de rustspanning nog aangeeft dat er enige lading over is.
Koud weer maakt het gedrag van de accu nog belangrijker. Een lagere celtemperatuur kan de interne weerstand verhogen, waardoor de spanning bij dezelfde belasting mogelijk sterker daalt.
Om hier goed mee om te gaan, moet je de accuprestaties niet beoordelen op basis van één meting van de spanning onder belasting. Let op de toestand van de cellen, de vliegtemperatuur, de verbruikte capaciteit en de spanning die zich herstelt nadat je het gas hebt teruggenomen.
Het is ook verstandig om een conservatieve landingsreserve aan te houden in plaats van elke sessie te proberen de geadverteerde maximale vliegtijd te halen.
Niet per se. Een grotere accu bevat meer nominale energie, maar verhoogt ook het startgewicht. Op een bepaald moment wordt de extra energie gedeeltelijk tenietgedaan door het extra vermogen dat nodig is om die massa te dragen.
Voor de Vapor 8S biedt de aanbeveling van GEPRC voor 1300–1800 mAh een praktisch capaciteitsbereik. Binnen dat bereik hangt de beste keuze ervan af of je de voorkeur geeft aan responsief freestylevliegen of meer energie voor gemengde vliegsessies.
De vernieuwde O4 Pro-camerabevestiging is een van de interessantere veranderingen aan de Vapor 8S. Hoogfrequente trillingen kunnen de stabilisatie verstoren en de kwaliteit van opgenomen FPV-beelden beïnvloeden, vooral wanneer de gyroscoopgegevens van de camera worden gebruikt.
De zachtere bevestigingsconstructie van GEPRC helpt de camera te isoleren van trillingen die via het frame worden doorgegeven. In principe kan dit de kwaliteit van de gyroscoopgegevens verbeteren en elektronische stabilisatie een betere uitgangspositie geven.
Een zachtere camerabevestiging brengt echter een andere uitdaging met zich mee. De camera kan ten opzichte van het vliegtuig bewegen tijdens abrupte rolbewegingen, versnellen of vertragen. Deze beweging met een lagere frequentie kan zichtbaar worden in het livebeeld, zelfs als de uiteindelijke gestabiliseerde opname vloeiender oogt.
Het gaat om een mechanische balans, niet simpelweg om het principe dat zachter altijd beter is.
Zorg ervoor dat het bevestigingsmateriaal van de camera goed vastzit, dat de rubberen isolatie-elementen in goede staat zijn en dat de camerahoek kan worden aangepast zonder de steunen te belasten.
Controleer ook op ongewenste oscillaties tijdens de eerste vluchten met een laag risico. Als het live-FPV-beeld zichtbaar beweegt of trilt, beoordeel dan de bevestiging en de volledige opstelling in plaats van volledig te vertrouwen op stabilisatie in de nabewerking.
Voor piloten die de D5 specifiek gebruiken voor cinematografische toepassingen, is goede mechanische camerabevestiging minstens zo belangrijk als een onbelemmerd beeld zonder propellers.

Hoewel GEPRC 8S LiPo-accu's aanbeveelt, kan een voor 8S geschikt voedingssysteem in een passende configuratie op een lagere ingangsspanning werken. Het belangrijke onderscheid is dat tussen elektrisch functioneren en het leveren van de beoogde volledige prestaties van het vliegtuig.
Met 6S hebben de 1570KV-motoren een lager potentieel onbelast toerental. Er kan meer gas nodig zijn om dezelfde lift te behouden, en er kan minder vermogensreserve overblijven voor snelle stijgingen of herstel uit steile duiken.
Voor soepel rondvliegen kan een goed beoordeelde setup met een lagere spanning nog steeds voldoende beschikbare stuwkracht hebben. Voor agressieve freestyle is de kleinere vermogensreserve een aanzienlijk grotere beperking.
De accucapaciteit, het ontladingsvermogen, de instellingen van het voedingssysteem en het totale gewicht van de drone moeten allemaal worden beoordeeld. Een 6S-accu mag niet worden beschouwd als een direct equivalent van de aanbevolen 8S-accu, alleen omdat deze een XT60-connector gebruikt.
De Vapor 8S is in de eerste plaats een freestylegerichte vijfinch-quad, maar dat betekent niet dat hij niet kan worden gebruikt voor gecontroleerd rondvliegen boven landschappen of zorgvuldig geplande vluchten waarbij uithoudingsvermogen centraal staat.
Bij dit soort vluchten is een hoge maximale stuwkracht minder belangrijk dan het behouden van een efficiënte kruissituatie, terwijl er voldoende vermogen overblijft voor manoeuvres en een veilige terugkeer.
De accutechnologie wordt hier belangrijk. LiPo-accu's met hoge ontlaadstroom passen bij de oorspronkelijke prestatierol van de Vapor, terwijl Li-ion-packs met hoge capaciteit kunnen worden overwogen voor specifieke cruiseconfiguraties met een lagere stroomsterkte.
Li-ion is niet automatisch beter voor elke longrangevlucht. Een groter pack kan aanzienlijk meer gewicht toevoegen en het maximale ontladingsvermogen kan onvoldoende zijn voor agressieve herstelmanoeuvres. Motorsnelheid, bruikbare stuwkracht, spanning onder belasting en de balans van het toestel moeten samen worden beoordeeld.
Voor piloten die vooral een lange vliegtijd belangrijk vinden, kan een speciale longrange-quad efficiënter zijn dan een verstevigd freestyleplatform.
Voor een breder aanbod accu's voor vluchten waarbij uithoudingsvermogen centraal staat, bekijk je de CNHL Long-Range FPV Drone Batteries-collectie. Niet elke accu in die collectie is geschikt voor de Vapor 8S, dus de compatibiliteit moet per accu worden gecontroleerd.
Zodra je hebt besloten dat de Vapor 8S bij jouw vliegstijl past, is de keuze van de accu de volgende belangrijke beslissing. GEPRC raadt 8S LiPo-accu's tussen 1300 mAh en 1800 mAh aan, met een XT60-voedingsconnector.
Binnen dit assortiment biedt CNHL twee Black Series V2.0 130C-opties voor high-voltage FPV-toepassingen: een pack van 1300 mAh voor piloten die een lager gewicht belangrijk vinden en een pack van 1500 mAh voor wie meer nominale energie wil.
Beide zijn verkrijgbaar in de speciale GEPRC Vapor 8S Batteries-collectie, waar je hun specificaties kunt vergelijken en de meest geschikte optie voor je build kunt kiezen.
Voor een combinatie van freestyle en cinematografische cruisesessies is de CNHL Black Series V2.0 1500mAh 8S 130C LiPo-accu ons favoriete uitgangspunt.
Deze levert 44.4Wh nominale energie, weegt ongeveer 316g en meet 82 × 39 × 54mm. De accu gebruikt een XT60-connector en heeft een opgegeven continue ontlaadwaarde van 130C.
Vergeleken met de 1300mAh-versie levert deze ongeveer 15.4% meer nominale energie. Die extra capaciteit kan nuttig zijn voor piloten die zowel energiek vliegen als rustigere sessies met landschapsbeelden waarderen, hoewel de werkelijke vliegtijd afhangt van de volledige configuratie van de drone.
De CNHL Black Series V2.0 1300mAh 8S 130C LiPo-accu is het overwegen waard wanneer het minimaliseren van het accugewicht belangrijker is dan het maximaliseren van de opgeslagen energie.
Het gewicht bedraagt ongeveer 275g, de afmetingen zijn 82 × 39 × 46mm en de nominale energie bedraagt 38.48Wh. Met ongeveer 41g minder gewicht dan het 1500mAh-alternatief vermindert deze accu de massa die de drone moet dragen, zonder de aanbevolen 8S-spanning te veranderen.
Dat maakt dit een aantrekkelijke optie voor piloten die hun freestyle-configuratie relatief licht willen houden en tegelijkertijd binnen het door GEPRC gepubliceerde capaciteitsbereik willen blijven.
| Specificatie | CNHL 1300mAh 8S | CNHL 1500mAh 8S |
|---|---|---|
| Nominale spanning | 29.6V | 29.6V |
| Nominale energie | 38.48Wh | 44.4Wh |
| Ontlaadwaarde | 130C / 260C burst | 130C / 260C burst |
| Afmetingen | 82 × 39 × 46mm | 82 × 39 × 54mm |
| Geschat gewicht | 275g | 316g |
| Connector | XT60 | XT60 |
| Hoogste prioriteit | Lager gewicht | Extra energie |
Beide producten worden verkocht als bundels van twee stuks, waarbij elke afzonderlijke accu de vermelde capaciteit heeft. Hun elektrische specificaties komen overeen met de door GEPRC aanbevolen spanning, het capaciteitsbereik en het connectortype. Controleer vóór gebruik de fysieke pasvorm, de vrije ruimte voor kabels, de stevige bevestiging en de balans van de drone.
Een van de grootste obstakels bij de overstap naar een 8S-FPV-drone is niet de drone zelf. Het is de ondersteunende apparatuur.
Veel FPV-piloten hebben al meerdere 6S-accu's en laders. Overstappen op 8S kan betekenen dat je extra accu's en een lader moet aanschaffen die acht cellen kan balanceren, en dat je moet controleren of je bestaande accugereedschap het hogere aantal cellen ondersteunt.
Daardoor verschilt de upgrade van de aanschaf van nog een toestel binnen een bestaande 6S-configuratie. De werkelijke kosten moeten voor het volledige voedingssysteem worden beoordeeld.
Een standaard 8S LiPo-accu heeft een nominale spanning van 29,6 V en bereikt 33,6 V wanneer hij volledig is opgeladen. Een lader die alleen geschikt is voor 6S kan een compleet pakket met acht cellen niet rechtstreeks balanceren en opladen.
Voor frequent vliegen kan opladen via twee kanalen bijzonder handig zijn. Hiermee kunnen twee afzonderlijke accu's onafhankelijk van elkaar worden voorbereid wanneer de lader en het beschikbare ingangsvermogen de vereiste laadomstandigheden ondersteunen.
CNHL biedt geschikte modellen in zijn collectie 8S LiPo-acculaders, waaronder de ISDT K2 ZIP, K4 en P20.
Controleer het ondersteunde aantal cellen van elke lader, de vereisten voor AC- of DC-ingang, het beschikbare uitgangsvermogen en de balanceeraansluitingen. De CNHL Black Series V2.0-accu's die hier worden besproken, zijn standaard LiPo-packs en moeten daarom worden opgeladen met het juiste standaard LiPo-programma, niet met een LiHV-instelling voor een hogere spanning.
Een krachtige vijfinch-quad verdient een zorgvuldige configuratie vóór de eerste vlucht, vooral wanneer de accuspanning of ontvangerconfiguratie wordt gewijzigd.
Controleer eerst of je ontvanger correct is gekoppeld en of de flightcontroller zoals bedoeld op de zender reageert. Controleer de UART-toewijzing van de ontvanger, de Betaflight-configuratie, de armingvoorwaarden en de failsafe-instellingen, in plaats van ervan uit te gaan dat elke fabrieksconfiguratie bij jouw apparatuur past.
GPS is een ander aandachtspunt. De beschikbaarheid hangt af van de versie en de geïnstalleerde accessoires. Als je build GPS bevat, controleer dan of het verkrijgen van satellieten, de rescue-instellingen en de herstelprocedures geschikt zijn voor je vliegomgeving.
De accu zelf moet met geschikte riemen en antislipmateriaal worden vastgezet. Houd de XT60-voedingskabel en balanceerstekker vrij van de propellers. Controleer de kabelrouting opnieuw na het wijzigen van het accuformaat of het installeren van een externe camera.
Voor een zwaardere FPV-drone met hoog vermogen kan een pre-armconfiguratie ook helpen het risico op onbedoelde motoractivering te verkleinen. Ongeacht de gebruikte instellingen moeten de propellers tijdens de configuratie op de werkbank verwijderd blijven en moeten vluchtcontroles worden uitgevoerd in een geschikte open omgeving, uit de buurt van omstanders.
| Sterke punten | Afwegingen |
|---|---|
| Speciaal 8S-voedingssysteem met aanzienlijk gasbereik | De snelheidsverbetering ten opzichte van 6S kan minder spectaculair zijn dan verwacht |
| Versterkte armen van 7 mm en beschermende frameconstructie | Extra gewicht en traagheid van het frame |
| D5- en X5-configuraties voor verschillende vliegstijlen | Accu's en laadapparatuur verhogen de eigendomskosten |
| DJI O4 Pro-integratie en trillingsisolerende camerabevestiging | De zachte bevestiging kan zichtbare camerabewegingen veroorzaken als deze niet goed wordt beheerst |
| Geschikt voor freestyle en gecontroleerde schilderachtige vluchten | Niet geoptimaliseerd als speciaal lichtgewicht langeafstandsplatform |
De GEPRC Vapor 8S O4 Pro is een indrukwekkend FPV-platform met hoge spanning, maar zijn sterkste verkooppunt is het complete pakket en niet alleen de accuspanning.
Voor ervaren freestylepiloten maken het versterkte frame en het aanzienlijke beschikbare vermogen hem aantrekkelijk als een duurzame, prestatiegerichte drone van vijf inch. Voor cinematografische piloten bieden de D5-indeling en het DJI O4 Pro-systeem nuttige voordelen, hoewel de camerabevestiging en het trillingsgedrag aandacht verdienen.
Voor liefhebbers van langeafstandsvluchten kan de Vapor 8S zorgvuldig geconfigureerde schilderachtige vluchten ondersteunen, maar door zijn gewicht en op freestyle gerichte ontwerp mag hij niet automatisch een speciaal endurance-toestel vervangen.
Voor bezitters van de oorspronkelijke Vapor 6S is de beslissing bovendien zeer persoonlijk. Als het huidige toestel al aan je behoeften voldoet, levert een upgrade naar 8S mogelijk een kleinere praktische verbetering op dan het aantal cellen doet vermoeden. Als je klaar bent om FPV met hogere spanning te ontdekken en de extra vereisten voor accu's en opladen begrijpt, is de Vapor 8S een aantrekkelijke optie.
Onze aanbeveling: Kies de Vapor 8S vanwege de versterkte constructie, de complete aandrijflijn voor hoge spanning en het veelzijdige vlieggedrag - niet omdat je verwacht dat elke vlucht aanzienlijk sneller of langer is dan met 6S.
De Vapor 8S biedt een speciaal ontwikkeld systeem met hogere spanning en een versterkt frame. De daadwerkelijke verbetering in snelheid, efficiëntie en vlieggedrag hangt echter af van de volledige configuratie. Piloten die al tevreden zijn met hun Vapor 6S hoeven mogelijk niet te upgraden.
GEPRC beveelt 1300-1800mAh 8S LiPo-accu's aan. Een accu van 1500mAh biedt meer energie voor gemengd vliegen, terwijl een accu van 1300mAh het meegenomen gewicht vermindert. Controleer of de accu fysiek past, voldoende ontlaadvermogen heeft en over een XT60-aansluiting beschikt.
Vliegen met een lagere spanning is mogelijk in geschikte configuraties, maar de beschikbare toerentalreserve van de motoren en de stuwkracht verschillen van die bij native 8S-gebruik. GEPRC beveelt officieel 8S LiPo aan voor dit model, dus 6S mag niet als een directe equivalent worden beschouwd.
GEPRC vermeldt een vliegtijd van 12 minuten. De werkelijke vliegtijd varieert afhankelijk van de batterij-energie, vliegstijl, temperatuur, het gewicht van het toestel en het gasgebruik. Agressief freestylevliegen verbruikt over het algemeen meer energie dan rustig rondvliegen.
Kies de D5 als het belangrijk is om propellers buiten beeld van de voorcamera te houden. Overweeg de symmetrische X5 als je belangrijkste prioriteit de geometrie van het freestyleframe is. Beide hebben dezelfde gepubliceerde 8S-batterijvereisten.
Ja, als je huidige lader 8S LiPo niet ondersteunt. Je hebt een balanceerlader nodig die expliciet geschikt is voor standaard LiPo-packs met acht cellen en die voldoet aan de laadeisen van de batterij.
Hij kan worden gebruikt voor gecontroleerd rondvliegen om het landschap te bekijken, vooral met de D5-configuratie. Langere vliegtijd hangt af van de batterijkeuze, het gewicht, de efficiëntie van de aandrijving, betrouwbare besturings- en videoverbindingen en voldoende reserves voor de terugvlucht. Het is geen speciaal lichtgewichtplatform voor lange afstanden.
Of je nu kiest voor de Deadcat D5 of de symmetrische X5, de juiste batterij moet aansluiten bij de elektrische vereisten van de drone en je gewenste balans tussen gewicht, energie en vliegprestaties.
Bekijk onze speciale GEPRC Vapor 8S-batterijencollectie om de CNHL Black Series V2.0 1300mAh- en 1500mAh 8S 130C-packs te vergelijken.
Als je met andere GEPRC-modellen vliegt, bekijk dan onze GEPRC FPV-dronebatterijen. Verken voor builds die op uithoudingsvermogen zijn gericht onze Long-Range FPV-dronebatterijen, of bereid je voor op het hoogspanningssysteem met onze 8S LiPo-batterijladers.
Klaar om je Vapor 8S van stroom te voorzien? Begin met de CNHL 1500mAh 8S 130C LiPo voor meer nominale energie, of kies de CNHL 1300mAh 8S 130C LiPo als een lager batterijgewicht je prioriteit heeft.
CNHL streeft ernaar hoogwaardige Li-Po batterijen en RC-producten te leveren aan alle hobbyisten met uitstekende klantenservice en concurrerende prijzen
Snelle compatibiliteitscontrole De 2 Packs CNHL Black Series V2.0 1300mAh 22.2V 6S 130C LiPo Battery with XT60 Plug is zeer geschikt voor FPV-pilot...
Bekijk volledige detailsReserveonderdelen & langdurige ondersteuning We weten dat betrouwbare ondersteuning met reserveonderdelen voor RC-piloten een belangrijk ...
Bekijk volledige detailsSpecificaties: Voorraadnummer: 500706EC5 Capaciteit: 5000mAh Spanning: 22.2V / 6-cel / 6S1P Ontlaadsnelheid: 70C continu / 140C burst Laadsnelhei...
Bekijk volledige detailsDe CNHL LiPo Battery Bag is ontworpen voor veiliger LiPo-opladen, transport en opslag thuis of op het veld. Het voegt een praktische beschermlaag t...
Bekijk volledige detailsSnelle pascontrole De 2 Packs CNHL Speedy Pizza Series Pro 1350mAh 6S 150C LiPo-accu met XT60-stekker is ontworpen voor 5-inch FPV-piloten die ...
Bekijk volledige detailsSnelle pasvormcontrole De CNHL Speedy Pizza Series 2200mAh 22.2V 6S 120C LiPo-batterij met XT60-stekker combineert het vertrouwde 2200mAh 6S-forma...
Bekijk volledige detailsSnelle pasvormcontrole De CNHL Speedy Pizza Series 2200mAh 14.8V 4S 120C LiPo-batterij met XT60-stekker combineert het veelgebruikte 2200mAh 4S-fo...
Bekijk volledige detailsSnelle compatibiliteitscontrole De CNHL Speedy Pizza Series 2200mAh 11.1V 3S 120C LiPo-batterij met XT60-stekker gebruikt het vertrouwde 3S 2200mA...
Bekijk volledige detailsDe BAK 65E 6350mAh 21700 Li-ion-batterijcel uit de CNHL Long Range Series is ontworpen met één duidelijke prioriteit: maximale opgeslagen energie u...
Bekijk volledige detailsDe CNHL Long Range Series BAK 50D 5000mAh 21700 Li-ion-batterijcel is ontworpen voor aangepaste batterijpakketten met een hoge energiedichtheid, wa...
Bekijk volledige details
Laat een reactie achter