CNHL Lipo Batterijen
CNHL streeft ernaar hoogwaardige Li-Po batterijen en RC-producten te leveren aan alle hobbyisten met uitstekende klantenservice en concurrerende prijzen
Een 2S LiPo-accu bevat twee lithium-polymeercellen die in serie zijn geschakeld. Een standaard 2S LiPo heeft een nominale waarde van 7,4 V en bereikt ongeveer 8,4 V wanneer deze volledig is opgeladen. Het is een van de meest gebruikte accuformaten in RC-auto's, crawlers, driftauto's, touringauto's, kleinere boten en veel compacte RC-vliegtuigen.
Wat 2S bijzonder populair maakt, is de balans tussen bruikbaar vermogen, beheersbaar gewicht en relatief beperkte belasting van motoren, ESC's en aandrijflijnen. Maar “2S” vertelt je alleen in welke spanningsklasse de accu valt. Capaciteit, fysieke afmetingen, ontladingsvermogen, connector, behuizingstype en laadvereisten moeten nog steeds bij het RC-model passen.

| Aantal cellen | 2 in serie geschakelde cellen |
| Standaard nominale spanning | 7.4V |
| Geschatte volledige spanning | 8,4 V totaal / 4,20 V per cel |
| Typisch opslagbereik | Ongeveer 7,6–7,7 V totaal, afhankelijk van de laadspanning |
| Veelvoorkomende toepassingen | RC-auto's, crawlers, driftauto's, touringauto's, boten en vliegtuigen |
| Veelvoorkomende behuizingstypen | Hardcase, softcase en shorty-hardcase |
| Typische laadmodus | LiPo-balansladen |
De letter S betekent dat de cellen in serie zijn geschakeld. Een 2S-accu bevat dus twee in serie geschakelde celgroepen.
Bij een serieschakeling worden de spanningen bij elkaar opgeteld, terwijl de capaciteit in ampère-uur niet eenvoudig verdubbelt.
Een standaard LiPo-cel heeft een nominale spanning van ongeveer 3,7 V:
3,7 V + 3,7 V = 7,4 V nominaal voor een 2S LiPo
Bij volledige oplading bereikt elke standaard LiPo-cel ongeveer 4,20 V:
4,20 V × 2 = ongeveer 8,40 V volledig opgeladen
Daarom kan dezelfde accu zowel worden omschreven als een 2S LiPo en als een 7,4V LiPo-accu.
Lees voor het volledige spanningssysteem van 1S tot en met 8S de Handleiding voor LiPo-accuspanning: 1S tot 8S uitgelegd voor RC-modellen.
| Accutoestand | Geschat per cel | Geschatte spanning van 2S-pakket |
|---|---|---|
| Volledig opgeladen | 4,20 V | 8,40 V |
| Nominale waarde | 3,70 V | 7,40 V |
| Typische opslagspanning | Ongeveer 3,80–3,85 V | Ongeveer 7,60–7,70 V |
Beschouw deze waarden niet als een volledige ontladingsrichtlijn. De spanning verandert onder belasting en de juiste onderspanningsafschakeling hangt af van de volledige RC-configuratie, het gedrag van de ESC en de toestand van de accu.

2S is een van de meest veelzijdige spanningsklassen voor RC-accu's, omdat het meer vermogen biedt dan 1S zonder de grotere sprong in spanning en belasting van de aandrijflijn die gepaard gaat met 3S of hoger.
2S is zeer gebruikelijk in RC-auto's op schaal 1/10 en wordt ook veel gebruikt in kleinere voertuigen. Veelvoorkomende toepassingen zijn:
Vergeleken met 3S is een 2S-configuratie vaak gemakkelijker te beheersen, omdat de gasrespons minder fel is en de belasting van de aandrijflijn doorgaans lager is wanneer alle andere variabelen vergelijkbaar zijn.
2S blijft nuttig in crawlers, waar soepele controle bij lage snelheid belangrijker kan zijn dan maximale wielsnelheid. Veel moderne crawlersystemen ondersteunen echter ook 3S. Volg daarom altijd de specificaties van de ESC en motor, in plaats van ervan uit te gaan dat één spanning universeel beter is.
Hardcase 2S-accu's komen vooral veel voor in drift-, touring- en racechassis. Shorty-accu's zijn ook populair wanneer de chassisindeling, gewichtsverdeling en plaatsing van de accu belangrijk zijn.
Kleinere vliegtuigen, park flyers en sommige schaalmodellen gebruiken 2S-accu's wanneer een lichte constructie en een gematigde vermogensbehoefte prioriteit hebben. Voor vliegtuigen gaat de voorkeur doorgaans uit naar softcase-accu's, omdat gewicht belangrijker is dan bescherming tegen impacts.
Sommige kleinere boten gebruiken 2S-accu's, vooral wanneer de ESC en motor zijn ontworpen voor een lagere spanning. Grotere of snellere boten gaan doorgaans over op systemen met een hoger S-aantal.
De juiste behuizingsstijl hangt grotendeels af van de manier waarop de accu wordt geïnstalleerd en hoeveel fysieke bescherming de toepassing vereist.
| Kenmerk | 2S Hardcase | 2S Softcase |
|---|---|---|
| Bescherming | Betere bescherming tegen externe impacts | Minder stevige externe bescherming |
| Gewicht | Doorgaans zwaarder | Doorgaans lichter |
| Veelvoorkomend gebruik | RC-auto's, race- en oppervlaktemodellen | Vliegtuigen, sommige boten en gewichtsgevoelige modellen |
| Chassiscompatibiliteit | Vaak ontworpen rond gestandaardiseerde tray-afmetingen | Meer flexibiliteit qua vorm, maar de afmetingen blijven belangrijk |
Een hardcase-accu is elektrisch niet automatisch beter dan een softcase-accu. De behuizing heeft vooral invloed op mechanische bescherming, formaat, gewicht en geschiktheid voor installatie.
Een 2S Shorty is een compact hardcase-accuformaat dat vaak wordt gebruikt bij RC-racen, buggy's, touring, driften en gespecialiseerde chassisindelingen.
Vergeleken met een conventionele 2S-hardcase over de volledige lengte is een Shorty-accu fysiek korter en vaak lichter. Dit kan helpen bij:
Het woord Shorty beschrijft het fysieke accuformaat, niet de spanning. Een 2S Shorty is elektrisch gezien nog steeds een 2S-accu.
Het aantal S bepaalt de spanning. De capaciteit bepaalt hoeveel elektrische lading de accu opslaat.
Veelvoorkomende 2S-capaciteiten variëren van kleine accu's voor lichte modellen tot accu's met hoge capaciteit voor RC-auto's en toepassingen met een langere gebruiksduur.
Bijvoorbeeld:
Een accu met een grotere capaciteit kan een langere mogelijke gebruiksduur bieden, maar wordt doorgaans ook groter en zwaarder. De gebruiksduur kan daarom niet alleen op basis van mAh worden voorspeld, omdat motorbelasting, overbrenging, rijstijl, voertuiggewicht en efficiëntie allemaal een rol spelen.
Batterij-energie kan ook worden geschat in wattuur:
Wattuur ≈ nominale spanning × capaciteit in Ah
Een standaard 2S LiPo van 5000 mAh is ongeveer:
7,4 V × 5 Ah = 37 Wh
Dit helpt verklaren waarom batterijen met dezelfde mAh maar een verschillend aantal S-cellen niet dezelfde totale energie opslaan.
De ontlaadwaarde in C beschrijft de door de fabrikant gespecificeerde ontlaadcapaciteit in verhouding tot de batterijcapaciteit. Deze moet niet worden verward met het aantal S-cellen van de batterij.
Twee batterijen kunnen bijvoorbeeld beide 2S 5000 mAh zijn, maar verschillen op het gebied van:
Een hoger C-getal verandert een 2S-batterij niet van 7,4 V in een batterij met een hogere spanning. De spanningsklasse en ontlaadcapaciteit zijn afzonderlijke specificaties.
Dit onderscheid is belangrijk, omdat beide batterijen als “2S” kunnen worden omschreven, maar hun laadspanning niet noodzakelijk hetzelfde is.
| Specificatie | Standaard 2S LiPo | 2S LiHV |
|---|---|---|
| Typische nominale spanning | 7.4V | 7,6 V |
| Typische volledige spanning | 8.4V | Tot ongeveer 8,7 V wanneer gespecificeerd |
| Ladermodus | LiPo | LiHV |
Laad een standaard 7,4 V LiPo niet op tot de volledige spanning van een LiHV. Ga er ook niet van uit dat een model dat geschikt is voor standaard 2S automatisch baat heeft bij de hogere volledig geladen spanning van een LiHV-pakket.
Controleer zowel de batterijspecificaties als de elektronica voordat u de LiHV-modus gebruikt.
Een conventionele 2S LiPo gebruikt normaal gesproken een balanceerlader waarop zowel de hoofdstroomkabel als de balanceerkabel is aangesloten.
Het algemene proces is:
Ongeveer 1C is een behoudend algemeen uitgangspunt, tenzij de batterij een andere laadwaarde specificeert.
| 2S-batterij | Laadstroom van ongeveer 1C |
|---|---|
| 2200 mAh | 2,2 A |
| 5000 mAh | 5A |
| 6000 mAh | 6A |
| 8000 mAh | 8A |
Lees voor het volledige laadproces de LiPo-laadgids.
Bij 1C vereist een 2S-batterij over het algemeen geen zeer hoog laadvermogen, omdat de spanning relatief laag is.
Een 2S-batterij van 5000 mAh vereist bijvoorbeeld bij 1C ongeveer:
8,4 V × 5 A ≈ 42 W bij vrijwel volledige spanning
Een lader met ongeveer 60 W of meer beschikbaar voor het actieve kanaal biedt daarom een nuttige operationele marge voor één gangbaar 2S-pakket van 5000 mAh.
Batterijpakketten met een zeer hoge capaciteit van 2S kunnen echter de stroomlimiet van de lader bereiken voordat ze de vermogenslimiet bereiken. Een batterij van 8000 mAh bij ongeveer 1C vereist 8 A, dus zowel het aantal ampère als het wattage van de lader is van belang.
Er bestaat niet één specifieke “2S-connector”. De keuze van de connector hangt af van het beoogde model, de stroombehoefte en de fabrikant.
Veelvoorkomende voorbeelden zijn:
De connector moet elektrisch en mechanisch bij het model passen. Vermijd onnodige adapterketens, vooral bij RC-auto-opstellingen met hoge stroomsterkte.
Lees voor een volledig overzicht de Gids voor RC-accuconnectoren.
Een standaard 1S LiPo heeft ongeveer 3.7V nominale spanning, terwijl een 2S-accu ongeveer 7.4V nominale spanning heeft.
De overstap van 1S naar 2S verdubbelt daardoor ongeveer de nominale accuspanning. Dat kan de motorsnelheid en elektronische belasting drastisch veranderen als het model niet voor 2S is ontworpen.
Vervang 1S nooit door 2S alleen omdat de connector past.
Lees voor de specifieke vergelijking Wat is het verschil tussen 1S- en 2S-LiPo's?.
Een standaard 2S LiPo heeft een nominale spanning van 7.4V. Een 3S LiPo heeft een nominale spanning van 11.1V.
Die extra spanning kan de motorsnelheid en het prestatiepotentieel verhogen, maar kan ook de warmteontwikkeling en mechanische belasting verhogen. Of 3S een upgrade is, hangt af van het volledige RC-platform.
| Kenmerk | 2S LiPo | 3S LiPo |
|---|---|---|
| Nominale spanning | 7.4V | 11.1V |
| Maximale spanning | 8.4V | 12.6V |
| Algemeen karakter | Soepele en gemakkelijker te beheersen | Hoger prestatiepotentieel |
| Systeemeis | Model moet 2S ondersteunen | ESC, motor en aandrijflijn moeten 3S ondersteunen |
Lees 2S versus 3S LiPo-accu: welke is beter voor RC-auto's, vliegtuigen en crawlers? voordat je van spanningsklasse verandert.
Soms, maar alleen wanneer de ESC, motor en het model werking op de lagere spanning ondersteunen.
Als het systeem zowel 2S als 3S ondersteunt, zal het overschakelen van 3S naar 2S doorgaans de beschikbare motorsnelheid en prestaties verminderen. Het model kan soepeler en minder agressief aanvoelen.
Sommige elektronica vereist echter een minimale bedrijfsspanning en sommige modellen zijn ontworpen rond een specifieke accugrootte en een specifiek gewicht. Controleer de specificaties van de fabrikant.
Ga daar niet zomaar van uit. Een 3S-accu verhoogt de nominale spanning van 7.4V naar 11.1V en de maximale spanning van 8.4V naar 12.6V.
Als de ESC, motor, servosysteem of andere elektronica alleen geschikt is voor 2S, kan het gebruik van 3S hun spanningslimieten overschrijden.
Gebruik 3S alleen wanneer het volledige voedingssysteem dit expliciet ondersteunt.
Een label zoals 2S1P beschrijft de interne celopbouw:
Voor de meeste conventionele RC-packs hoeven gebruikers vooral het S-aantal te begrijpen, omdat dit de spanningscompatibiliteit met het model en de lader bepaalt.
Een hogere P-configuratie kan de totale capaciteit en stroomcapaciteit veranderen, maar verandert de seriespanning niet tenzij ook het S-aantal verandert.
Begin met de spanningscompatibiliteit en controleer vervolgens de fysieke en elektrische vereisten van het model.
Bekijk de CNHL 2S LiPo-accucollectie om standaard 7.4V-packs, 2S LiHV-opties, capaciteiten, behuizingstypen en connectors te vergelijken.
2S betekent dat de accu twee lithium-polymeercelgroepen bevat die in serie zijn geschakeld.
Een standaard 2S LiPo heeft een nominale spanning van 7.4V en bereikt ongeveer 8.4V wanneer deze volledig is opgeladen.
Beide waarden beschrijven verschillende toestanden van dezelfde standaardaccu. 7.4V is de nominale spanning, terwijl ongeveer 8.4V de volledig opgeladen spanning is.
Veel laders zijn gericht op ongeveer 3.8–3.85V per cel, oftewel ongeveer 7.6–7.7V in totaal voor een standaard 2S-pack.
Veelvoorkomende toepassingen zijn RC-auto's, touringcars, driftauto's, buggy's, crawlers, kleinere boten en lichte vliegtuigen.
Ja. 2S is een van de meest voorkomende batterijformaten voor RC-auto's, vooral bij toepassingen op schaal 1/10, zoals racen, touring, driften, buggy's en crawlers. De exacte pack moet nog steeds bij het voertuig passen.
Een standaard 2S LiPo heeft doorgaans een nominale spanning van 7,4 V en is volledig opgeladen 8,4 V. Een 2S LiHV heeft meestal een nominale spanning van ongeveer 7,6 V en kan tot een hogere spanning worden opgeladen wanneer de pack dit uitdrukkelijk toestaat.
Dat hangt af van de batterijcapaciteit en de toegestane laadsnelheid. Bij een batterij van 5000 mAh komt 5 A overeen met ongeveer 1C.
Ja, voor een conventionele LiPo met meerdere cellen. Met de balanceerkabel kan de lader de twee afzonderlijke celgroepen controleren.
Niet universeel. Hardcase-packs bieden meer externe bescherming en zijn gebruikelijk in RC-auto's, terwijl softcase-packs doorgaans lichter zijn en vaak beter geschikt voor vliegtuigen en andere toepassingen waarbij het gewicht belangrijk is.
Alleen als het model en de elektronica 2S-gebruik ondersteunen. De prestaties zullen doorgaans lager zijn omdat de spanning lager is.
Alleen als de ESC, motor en het volledige model 3S uitdrukkelijk ondersteunen. Ga er niet van uit dat compatibiliteit van de connector ook compatibiliteit van de spanning betekent.
Er bestaat geen universele connector. XT30-, XT60-, EC3-, EC5-, IC3-, IC5-, Deans-, TRX- en stekkerachtige connectors worden allemaal gebruikt, afhankelijk van de toepassing.
Kies de capaciteit op basis van het batterijcompartiment van het model, de gewichtslimiet, de gewenste gebruiksduur en de stroombehoefte. Een hoger aantal mAh betekent niet automatisch dat de batterij beter past.
Een 2S LiPo-batterij is een batterij met twee in serie geschakelde cellen, met een standaard nominale spanning van 7,4 V en een geschatte volledig opgeladen spanning van 8,4 V. Het blijft een van de nuttigste RC-spanningsklassen, omdat het geschikt is voor een groot aantal auto's, crawlers, driftmodellen, boten en vliegtuigen.
De kern is dat je 2S moet zien als het uitgangspunt, niet als de volledige specificatie. Controleer eerst of de spanning compatibel is en stem vervolgens capaciteit, afmetingen, gewicht, type behuizing, connector en ontlaadvermogen af op het daadwerkelijke model.
Als je overweegt om bij 2S te blijven of over te stappen op een opstelling met een hogere spanning, lees dan 2S versus 3S LiPo-batterij. Ga voor het volledige spanningsoverzicht terug naar Spanningsgids voor LiPo-batterijen: 1S tot 8S uitgelegd voor RC-modellen.
CNHL streeft ernaar hoogwaardige Li-Po batterijen en RC-producten te leveren aan alle hobbyisten met uitstekende klantenservice en concurrerende prijzen
Snelle compatibiliteitscontrole De 2 Packs CNHL Black Series V2.0 1300mAh 22.2V 6S 130C LiPo Battery with XT60 Plug is zeer geschikt voor FPV-pilot...
Bekijk volledige detailsReserveonderdelen & langdurige ondersteuning We weten dat betrouwbare ondersteuning met reserveonderdelen voor RC-piloten een belangrijk ...
Bekijk volledige detailsSpecificaties: Voorraadnummer: 500706EC5 Capaciteit: 5000mAh Spanning: 22.2V / 6-cel / 6S1P Ontlaadsnelheid: 70C continu / 140C burst Laadsnelhei...
Bekijk volledige detailsDe CNHL LiPo Battery Bag is ontworpen voor veiliger LiPo-opladen, transport en opslag thuis of op het veld. Het voegt een praktische beschermlaag t...
Bekijk volledige detailsSnelle pascontrole De 2 Packs CNHL Speedy Pizza Series Pro 1350mAh 6S 150C LiPo-accu met XT60-stekker is ontworpen voor 5-inch FPV-piloten die ...
Bekijk volledige detailsSnelle pasvormcontrole De CNHL Speedy Pizza Series 2200mAh 22.2V 6S 120C LiPo-batterij met XT60-stekker combineert het vertrouwde 2200mAh 6S-forma...
Bekijk volledige detailsSnelle pasvormcontrole De CNHL Speedy Pizza Series 2200mAh 14.8V 4S 120C LiPo-batterij met XT60-stekker combineert het veelgebruikte 2200mAh 4S-fo...
Bekijk volledige detailsSnelle compatibiliteitscontrole De CNHL Speedy Pizza Series 2200mAh 11.1V 3S 120C LiPo-batterij met XT60-stekker gebruikt het vertrouwde 3S 2200mA...
Bekijk volledige detailsDe BAK 65E 6350mAh 21700 Li-ion-batterijcel uit de CNHL Long Range Series is ontworpen met één duidelijke prioriteit: maximale opgeslagen energie u...
Bekijk volledige detailsDe CNHL Long Range Series BAK 50D 5000mAh 21700 Li-ion-batterijcel is ontworpen voor aangepaste batterijpakketten met een hoge energiedichtheid, wa...
Bekijk volledige details
Laat een reactie achter